Katrin Klettersteig
Feraty

Katrin Klettersteig

Pěkně vedená krátká ferrata nad městem Bad Ischl vede k vrcholovému kříži na hoře Katrin (1542 m) s fantastickými výhledy do okolí.

Solná komora – Rakousko

Nejvyšší bod
1542 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B
Lanovky

Katrinseilbahn

Celkový čas
4-5 hodin
Doba lezení

1 h

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Horská skupina Katergebirgu u Bad Ischlu je snadno dosažitelná lanovkou Katrinseilbahn a nabízí pěkné vysokohorské túry, během nichž lze vystoupit na šest vyhlídkových vrcholů. Mezi Heinzenem a Rosskopfem se malé pohoří zužuje v ostrý hřeben, přes nějž vede zajištěná cesta.

Via ferrata Katrin je vhodná pro děti a začátečníky. S délkou okolo 300 m a přibližně hodinovým časem pro překonání je ideálním způsobem, jak se seznámit s ferratami a zároveň mít dobrý pocit z lezení. Čekají vás totiž jak přírodní chyty a stupy, tak i tradiční ocelové kolíky. To vše ve výšce okolo 1500 m. Není ale třeba se bát náročného nástupu, do výšky 1400 m vás vyveze lanovka z městečka Bad Ischl. Ferrata je zakončena pěknými výhledy z vrcholu Katrin (1542 m), takže na vás zůstane jen samotné převýšení ferraty, které činí asi 150 m.

Kruhový rozhled z vrcholu Katrin, Solná komora, rakouské Alpy
Kruhový rozhled z vrcholu Katrin, Solná komora, rakouské Alpy

Výstup

Od horní stanice lanovky Katrinseilbahn 1413 m – Katrin – Hainzen – Rosskopf – výchozí místo (několik možných variant, červené značky, kvalitní ukazatele)

Obtížnost (popis)

KS3-A; skoro 100 m hřebene zajištěno fixními lany; v severním úbočí oklika po značeném ale špatném chodníku (nedoporučujeme!)

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: