Ferata Kaiserschützensteig
Feraty

Ferata Kaiserschützensteig

Wilder Kaiser – Rakousko

Nejvyšší bod
Ellmauer Halt 2344 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Celkový čas
nad 12 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Severní výstupová cesta přes vrcholy Kleine Halt a Gamshalt byla zajištěna v roce 1986. Její trasa se drží převážně na jihozápadní straně pod hřebenem obou „Haltů“ nad dolinami Scharlinger Boden. Dříve sloužila především jako sestupová cesta pro horolezce, ale byla velmi nebezpečná, zvláště za špatného počasí. Hodí se pouze pro zdatné, zkušené horolezce, kterým ve spojení se sestupem po zajištěné cestě RotteRinnScharte skýtá možnost velmi zajímavého a hodnotného přechodu hory Ellmauer Halt.

Příjezdové místo

Kufstein 503 m

Výchozí bod

Kufstein, severní okraj města

Výstup

Z výchozího místa na Hinterbärenbad – chata Hans-Berger-Haus 936 m – Oberer Scharlinger Boden 1700 m – Kleiner Halt 2116 m – Gamshalt 2291 m – Ellmauer Halt 2344 m

Sestup

  • Sestup stejně jako výstup zajištěnou cestou Rote-Rinn-Scharte
  • Z Rote-Rinn-Scharte je také možný sestup na jižní stranu zajištěnou cestou Gamsängersteig (návrat autobusem nebo druhým autem)

Obtížnost (popis)

KS4-D; zajištění sleduje téměř v celé délce původní horolezeckou cestu, zdaleka však není všude ale jen na nejobtížnějších místech; některé úseky jsou velmi exponované, strmý travnatý svah mezi Gamshaltem a Ellmauer Haltem je za mokra nebezpečně kluzký – tehdy se na cestu nevydávat!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: