Feraty

Ferata Glungezer Klettersteig

Tuxské Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
Glungezer 2677 m; Sonnenspitze 2639 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata C
Lanovky

Sedačková lanovka Glungezerbahn z Tulfesu (947 m), přes mezistanici (1545 m), na horní stanici (2059 m), blízko Tulfeinalm

Celkový čas
3-4 hodiny

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Ferata vede v linii hřebene, který při pohledu od Hallu markantně ohraničuje masiv Glungezeru z východní strany. Túra je to opravdu mimořádně pestrá a krajinářsky velmi zajímavá, i když přirozené terénní útvary sleduje ne zcela logicky. Členitý skalnatý hřeben s černými věžičkami, zuby a dalšími pozoruhodnými skalními útvary může poskytnout nezapomenutelné zážitky také zdatným dětem, samozřejmě v doprovodu dospělých a s pomocným jistícím lanem na obtížnějších místech.

Příjezdové místo

Tulfes 923 m

Výchozí bod

Dolní stanice lanovky Glungezerbahn 947 m

Výstup

Z výchozího místa výjezd lanovkou na horní stanici 2059 m – Tulfeinalm 2035 m – horní stanice vleku Kalte Küchle – nástup 2200 m, blízko chaty Schäferhütte – ferata na Glungezer

Sestup

  • Normální cestou č. 333 – jízda lanovkou dolů k výchozímu místu
  • Delší varianta: po pohodlné spojovací cestě č. 46 s nádhernými výhledy směrem na Patscherkofel až na cestu Zirbenweg; odsud lze snadno vystoupit na Viggarspitze (2306 m), která se tyčí nad ní; z východní části cesty Zirbenweg zpět na Tulfeinalm (5-6 hod.)

Obtížnost (popis)

KS3-B; několik krátkých a poměrně těžkých míst; převýšení kolem 400 m, rozhodně nedoporučujeme za sněhu nebo námrazy; děti a začátečníky je třeba místy jistit krátkým lanem, pozornost je třeba věnovat značkám – nejsou vždy zřetelné.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: