Ferata Crazy-Eddy
Feraty

Ferata Crazy-Eddy

Mieminger Kette – Rakousko

Nejvyšší bod
Silz/Grünberg cca 900 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata D
Celkový čas
2-3 hodiny

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tato „zábavná“ zajištěná cesta se skládá z jednotlivých částí vybudovaných zcela odlišným způsobem. Na začátku je „normální“ krátká zajištěná cesta ve dvou variantách, za ní následuje málo znatelná exponovaná stezka vedoucí vzhůru až na nejvyšší bod, k pohyblivému dvoulanovému mostu, který ovšem zastaví každého amatéra. Ale i profesionální feratista se obrátí nejpozději u následujících tří slanění, pokud na to není vybaven.

Pavučina“ z pozinkovaných řetězů, umístěná do kompaktní stěny na úpatí slaňovaných skal a dva tenkké visuté žebříky po stranách jsou však zdola po normální cestě přístupné každému. Na této „veselé“ zajištěné cestě může trénovat každý do sytosti.

Příjezdové místo

Silz 652 m (výjezd z dálnice, nádraží)

Výchozí bod

Z centra obce u kostela stále rovně na sever až k zábavnímu parku Crazy Eddy s velkým parkovištěm – odtud 3-5 min. pěšky po mostě přes dálnici na začátek zajištěné cesty na kraji lesa: červená značka na stromě, 10 m nad tím směrovka „Simmering“ (zde je místo pro 3-5 osobních automobilů).

Výstup

Z parkoviště k prvnímu rozcestí, tam doleva k zajištěné cestě (modrá značka) – dvoulanový most – vlajka

Sestup

Slanění – „Pavučina“ – parkoviště

Obtížnost (popis)

Výstupová cesta:

  • západní varianta KS4-A
  • východní varianta KS3-A

V obou případech převýšení 60 m; po dvoulanovém mostě pouze s perfektním jištěním a zkušeným průvodcem! 40 výškových metrů slanění jen s horolezeckým lanem, materiálem a odpovídajícími dovednostmi; 40 výškových metrů na „Pavučině“ KS3/4; v nezajištěném terénu místy exponovaná, úzké pěšiny

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: