Ferata Augsburger Höhenweg
Feraty

Ferata Augsburger Höhenweg

Lechtalské Alpy – Rakousko

Nejvyšší bod
Dawinkopf 2968 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Celkový čas
10-12 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Augsburger Höhenweg, spojující chaty Augsburger a Ansbacher Hütte, je jednou z nejkrásnějších vysokohorských cest v celých Severních vápencových Alpách. Na začátek nebo na konec túry lze navíc zařadit atraktivní (ovšem již horolezecký) výstup na jejich vůbec nejvyšší vrchol Parseierspitze.

Už samotná délka, především však nebezpečí padajícího kamení a námrazy a strmé firnovo-ledové žlaby činí z této cesty velice náročný vysokohorský přechod, který je možný pouze po předchozím přenocování na některé z obou chat.

Příjezdové místo

a) Grins 1015 m b) Flirsch 1154 m, nebo Schann 1167 m – obojí v údolí Stanzer Tal

Výchozí bod

a) Grins, v blízkosti plaveckého bazénu

b) Flirsch nebo Schann

Výstup

a) Grins – chata Augsburger Hütte (3-4 h)

b) Flirsch – chata Ansbacher Hütte (3-4 h)

Přechod mezi Augsburger Hütte a Ansbacher Hütte je 20 km, v obou směrech 8-10 hod.; mnoho výstupů v protisvahu; sestup do údolí od obou chat trvá 2-3 hod.

Obtížnost (popis)

KS3-E II; náročná vysokohorská túra s nejrůznějším nebezpečím: extrémní nebezpečí padajícího kamení pod severními stěnami Eisenkopfu a Feuerkopfu, zde zároveň strmé ledové žlaby a sněhová pole; rozhodně nutný cepín, stoupací železa a jistící lano

Doplnit možno výstupem na Parseierspitze, což je nezajištěný horolezecký terén (jihovýchodní stěna II, východní hřeben III), lámavá hornina!

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: