Ferata a hřebenový přechod Watzmannu
Feraty

Ferata a hřebenový přechod Watzmannu

Dvoutisícovka Watzmann je dominantou Berchtesgadenských Alp. Ferratový přechod hřebene Watzmannu patří k náročným avšak úžasným horským túrám.

Berchtesgadenské Alpy – Německo

Nejvyšší bod
2713 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B
Lanovky

ne

Celkový čas
nad 12 hodin

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tuto nádhernou hřebenovku je třeba si zasloužit: nejprve téměř čtyřhodinový výstup k chatě Watzmannhaus, která je často přeplněná. Ani další výstup širokým, suťovitým severním hřebenem na první ze tří vrcholů – Hocheck – vás příliš nenadchne.

Za ním se však charakter túry náhle změní: úzký, rozeklaný, ne však příliš vzdušný hřeben, dramatické pohledy do závratné hloubky, výhled na jezero Königsee, první fixní lana, vzrušující přelézání dobře zajištěného hřebenu, proměnlivé skalní scenérie a stále nové pohledy do strmých stěn.

Než se nadějete, budete stát na prostředním vrcholu Mittelspitze (2713 m). Následující delší a také náročnější úsek na jižní vrchol je největším zážitkem této hřebenové túry, který je navíc kořeněný pohledy do neblaze proslulé východní stěny Watzmannu.

Stáhni si TOPO přechodu Watzmannu z Bergsteigen.com

Chaty

Výstup na Watzmann můžete zdolat i na zájezdu CK Alpina

Příjezdové místo

Ramsau u Berchtesgadenu, 670 m

Výchozí bod

Ramsau, Wimbachbrücke 624 m

Výstup

Z výchozího místa na chatu Watzmannhaus 1928 m – Hocheck 2651 m – Mittelspitze 2713 m – Süudspitze 2712

Sestup

K chatě Wimbachgrieshütte 1326 m – zámek Wimbachschloss – soutěska Wimbachklamm – výchozí místo

Obtížnost (popis)

B, UIAA 1-; délka 2,5 km, dva dlouhé sestupy do sedel mezi vrchol a opět dva výstupy, za bouřky, při novém sněhu či námraze nenastupovat!

Vzhledem k mimořádné délce trasy doporučujeme přenocovat na chatě Watzmannhaus. Při sestupu v mlze může dojít ke značným problémům, od chaty Wimbachgrieshütte zbývá k výchozímu místu ještě 11 km!

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Katka

Tohle je ferrata mého srdce. Náročná a s dokonalými výhledy!

Tereza Hajkova

Ferrata neodpovida B, ale rozhodne C/D, dosti exponovane, z Mittelspitze na Sudspitze zajisteno velmi usporne, postaru, (tycka tycka, ne lana) zajisteni se casto kyve, nekolik traverzu zcela bez jisteni cesticka posypana suti nad kilometrovou propasti nad Konigsee… A jeste je to ukrutne dlouhy.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: