Cyklostezka Bečva: Z Beskyd podél řeky Bečvy až na Hanou
Treky

Cyklostezka Bečva: Z Beskyd podél řeky Bečvy až na Hanou

Z Beskyd na česko-slovenském pomezí kvalitní cyklostezkou podél řeky Bečvy až na Hanou. Cyklotrasa vhodná i pro rodinnou dovolenou.

Beskydy – Česko

Typ
3-denní, 4-6 denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka), Túra vhodná pro děti
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
3
Vhodné měsíce
březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
124 km
Nejvyšší bod
639 m n. m.
Převýšení
72 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Cyklostezka Bečva nabízí téměř 160 km cyklotrasy podél řeky Bečvy kolem hradů (Helfštýn) a zámků (Hranice, Tovačov), přírodních krás (např. Zbrašovské aragonitové jeskyně) i lidových tradic Valašska, Moravské brány a Hané. Od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1.

Podrobnosti o zajímavostech na trase a další praktické informace najdete na www.stezky.cz a www.cyklostezkabecva.cz

Dvě varianty

Dvě větve trasy tě provedou od pramenů Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po jejich soutok ve Valašském Meziříčí. Cyklostezka údolím Rožnovské Bečvy vede z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm, Zubří a do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s cyklostezkou údolím Vsetínské Bečvy, a dále pokračuje na Hranice, Lipník nad Bečvou až po Tovačov na Moravě. Pokud se vydáte údolím Vsetínské Bečvy už z Velkých Karlovic na česko-slovenském pomezí, můžete se na více než 40 kilometrech kvalitní cyklostezky těšit na krásnou přírodu Hornovsacka, valašské dřevěnice a jedno z center Valašska – město Vsetín.

Na své si přijdou méně zdatní i trénování cyklisté – zatímco hanácká část vyzývá k pohodové cyklistice po rovinkách, valašská je více kopcovitá a náročnější. Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy je nutno absolvovat po silnicích.

Beskydy
Beskydy

Povrch cyklostezky je většinou snadno sjízdný a asfaltový. Díky perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

Další cyklostezky v Česku

PARTNERSTVÍ O.P.S

Dálkové cyklotrasy koordinuje Partnerství, o.p.s. Rozvoji šetrné turistiky, udržitelného cestovního ruchu a zklidňování dopravy s ohledem na životní prostředí se věnuje už víc než 20 let. Zakladatelem Partnerství, o.p.s je Nadace Partnerství, která pomáhá již 30 let lidem pečovat o životní prostředí a koordinuje celonárodní certifikaci Cyklisté vítáni, která označuje zařízení se skvělým zázemím pro cyklisty a cykloturisty.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: