HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Cyklostezka Bečva: Z Beskyd podél řeky Bečvy až na Hanou
Treky

Cyklostezka Bečva: Z Beskyd podél řeky Bečvy až na Hanou

Z Beskyd na česko-slovenském pomezí kvalitní cyklostezkou podél řeky Bečvy až na Hanou. Cyklotrasa vhodná i pro rodinnou dovolenou.

Beskydy – Česko

Typ
3-denní, 4-6 denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka), Túra vhodná pro děti
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
3
Vhodné měsíce
březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
124 km
Nejvyšší bod
639 m n. m.
Převýšení
72 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Cyklostezka Bečva nabízí téměř 160 km cyklotrasy podél řeky Bečvy kolem hradů (Helfštýn) a zámků (Hranice, Tovačov), přírodních krás (např. Zbrašovské aragonitové jeskyně) i lidových tradic Valašska, Moravské brány a Hané. Od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1.

Dvě varianty

Dvě větve trasy tě provedou od pramenů Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po jejich soutok ve Valašském Meziříčí. Cyklostezka údolím Rožnovské Bečvy vede z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm, Zubří a do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s cyklostezkou údolím Vsetínské Bečvy, a dále pokračuje na Hranice, Lipník nad Bečvou až po Tovačov na Moravě. Pokud se vydáte údolím Vsetínské Bečvy už z Velkých Karlovic na česko-slovenském pomezí, můžete se na více než 40 kilometrech kvalitní cyklostezky těšit na krásnou přírodu Hornovsacka, valašské dřevěnice a jedno z center Valašska – město Vsetín.

Na své si přijdou méně zdatní i trénování cyklisté – zatímco hanácká část vyzývá k pohodové cyklistice po rovinkách, valašská je více kopcovitá a náročnější. Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy je nutno absolvovat po silnicích.

Podrobnosti o zajímavostech na trase a další praktické informace najdete na www.stezky.cz a www.cyklostezkabecva.cz

Povrch cyklostezky je většinou snadno sjízdný a asfaltový. Díky perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

Další cyklostezky v Česku

Beskydy
Beskydy

PARTNERSTVÍ O.P.S

Dálkové cyklotrasy koordinuje Partnerství, o.p.s. Rozvoji šetrné turistiky, udržitelného cestovního ruchu a zklidňování dopravy s ohledem na životní prostředí se věnuje už víc než 20 let. Zakladatelem Partnerství, o.p.s je Nadace Partnerství, která pomáhá již 30 let lidem pečovat o životní prostředí a koordinuje celonárodní certifikaci Cyklisté vítáni, která označuje zařízení se skvělým zázemím pro cyklisty a cykloturisty.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: