Corfu trail: přechod ostrova Korfu
Treky

Corfu trail: přechod ostrova Korfu

Trek ze severu na jih smaragdovým ostrovem Korfu vede po písečných plážích Středozemí, podél útesů, krajinou olivových hájů i přes vápencovou náhorní planinu.

ostrov Korfu – Řecko

Typ
4-6 denní, 7-10 denní, Dálkový trek
Stát
Řecko
Další státy
Řecko
Počet dní
7
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
150 km
Nejvyšší bod
774 m n. m.
Převýšení
3800 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

PŘECHOD OSTROVA NETRADIČNĚ ZE SEVERU NA JIH

Trasa Corfu trailu vede napříč celým ostrovem, standardně se chodí z jihu na sever, my jsme šli ze severu na jih. Celá trasa měří cca 150 km a dá se i s menšími alternativními odbočkami ujít za zhruba 6 až 7 dní. Nejvyšším průchozím bodem je místo s nadmořskou výškou 774 m n.m., ale je možno vystoupit i na nejvyšší vrchol Korfu Pantokrator s nadmořskou výškou 917 m n.n.

Od jihu vede trasa podél pobřeží, olivovými háji a na severu stoupá do hor. Většina trailu vede po zpevněných cestách, část po plážích a asfaltových silnicích. My jsme se na trail vydali na přelomu března a dubna, tedy v mimosezónu, kdy postupně začíná všechno rozkvétat, odměnou nám díky tomu bylo málo turistů a nádherné výhledy.

Corfu trail
Nádherné výhledy na trase Corfu trail

Hlavně se neztratit…

Výchozí místa jsou dobře dostupná autobusem z hlavního města, a to jak Kavos na jihu, tak Acharavi na severu. My jsme zvolili trasu od severu k jihu a tím bylo možná trošku obtížnější dohledávat značení, které bylo celkem mizerné, ale to by nejspíš bylo i v opačném směru. Mapy.cz s GPS navigací se tedy staly velmi používanou aplikací a určitě se vám budou hodit.

Zážitek musí být hlavně silný

Počasí bylo poměrně proměnlivé, kdy se vystřídaly snad všechny možné druhy: jasno, bouřky, déšť, silný vítr. V důsledku různorodého počasí jsme na trase narazili na dvě trošku prekérní místa.

  • Jedno se nacházelo v místě mezi jezerem Korrision a mořem, kde se jde po písečné kose, tak v místě průlivu chyběl mostek a bylo potřeba cca 10 m přebrodit, my jsme měli vody tak po stehna. Dost nám pomohlo, že nás rybář, co tam v domku bydlí „navigoval“. Mostek byl stržený cca měsíc, ale nyní už je podle našich informací postavený nový.
  • A druhé místo bylo na cestě po pláži Arkoudilas úplně na jihu, kde je na mapách kousek trasy značený, že vede mořem. Jelikož byl silný vítr a poměrně velké nárazové vlny, tak nám nepřišlo úplně bezpečné tam jít. K místu jsme sice došli, ale nakonec jsme se vrátili a obešli to horní cestou přes olivové háje.
Corfu trail
Corfu trail

Ubytování a jídlo

Dle dostupných zdrojů z internetu je volné kempování v celém Řecku oficiálně zakázáno. My jsme cestou stanovali většinou v nějakém z olivových hájů a nikdy jsme problém neměli. Po cestě jsou také dostupné kempy a rovněž je možno rezervovat ubytování přes booking. Jen v období, kdy není oficiálně sezóna, je nabídek velmi málo.

Ve vesnicích a městečkách je možno se občerstvit v restauracích nebo kavárnách. Oficiálně začíná turistická sezóna od května do října, takže v mimosezónu může být obtížnější najít nějaký otevřený podnik. Proto pokud půjdete trail v tomto období, tak platí zásada, že pokud narazíte na otevřenou kavárnu / restauraci, určitě si tam zajděte. Dalších X km už nemusí být otevřeného vůbec nic. Voda se dá doplňovat průběžně ve vesnicích, kde se často nachází kohoutky s pitnou vodou.

Přístup na začátek

Letecké spojení na Korfu. Autobusové spojení na začátek treku z hlavního města je bezproblémové, na jihu do Kavosu, na severu do Acharavi.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: