Přechod z Krásné na Klínovec
Treky

Přechod z Krásné na Klínovec

Stezku Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

Krušné hory – Česko

Typ
4-6 denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka)
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
110 km
Převýšení
2260 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

První část dálkové trasy  Stezka Českem začínající na krásném nejzápadnějším bodu ČR, kde se dá i přespat. Ideální úsek na rozchození, vedoucí převážně pohraničím. V Bublavě se napojuje na hlavní hřeben Krušných hor a končí v jednom z hlavních center tohoto pohoří – Božím Daru. Příjemných 110 kilometrů, na kterých si člověk vyzkouší, jak mu to šlape a postupně vyhází všechny věci, co si vzal navíc.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Orientační rozpis po dnech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: