Horský půlmaraton na Lipně. Zaškrtněte si v kalendáři 24. srpna

Horský půlmaraton na Lipně. Zaškrtněte si v kalendáři 24. srpna

Nohy nahoře, lehátko, na stolku frappé, večer pivko, koupačka… Začátek prázdnin patří zaslouženému odpočinku. Po škole, práci, běžecké sezoně. Ale už teď si můžete plánovat další běžecký zážitek a hledat další motivaci. Nabízí se horský půlmaraton na Lipně!

Splňuje totiž všechny ideální předpoklady. Atraktivní zážitková trať 22 km pro všechny. S termínem 24. srpna dostatek času na poklidnou, ale kvalitní přípravu. A ještě tip na závěr dovolené – alespoň víkend na Lipně stojí rozhodně za to, navíc se tu nabízí možnost strávit celý týden oblíbeného Lipno Sport Festu.

„Moc nás těší pozitivní ohlasy na naše závody. Děláme to, co nás baví a vynasnažíme se, abychom zaujali a přilákali i další běžce,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu sportovního týdne i Salomon Trail Running Cupu, kam lipenský půlmaraton patří jako čtvrtý letošní český podnik.

STRC přinesl za čtyři roky existence několik zcela nových běhů, které zaujaly svoji výjimečností. „Ten City trail v Praze byl opravdu perfektní,“ napsal třeba Asiel Redondo ze Španělska po nedávné premiéře petřínské vyhlídkové tortury.

Do stejné kategorie patří i Lipno, kde se poprvé běželo předloni na 12 km a poté loni v současné podobě. Z maríny nahoru do sjezdovky pak přes skalnaté ostrohy dolů, malebnou stezkou podél Čertových proudů. Pak do vnitrozemí, opět vzhůru prudkou sjezdovkou a dokonce až po schodech na vrchol Stezky v korunách stromů.

Vzápětí seběh karuselem plným nadšených diváků dolů. To byla korida, po níž přišlo ještě jedno zákeřné stoupáníčko (poslední dva kilometry 350 m) a pak teprve seběh zpět k vodní hladině do cíle. „Trať zůstane zachována, ujala se,“ potvrzuje Dvořák.

Jeho tým zároveň připravuje ve spolupráci s Kateřinou Neumannovou už potřetí Lipno Sport Fest. Devítidenní týden nabitý sportováním. Vedle závodů v nejrůznějších sportech (dračí lodě, mistrovství ČR v jachtingu nebo na divoké vodě) nabízí program každý den ranní běžecký výběh, plavecké tréninky, testování surfů, paddleboardů, lukostřelby, nebo třeba špičkového arzenálu kol Author či Specialized.

K tomu školu inline bruslí a lezení na umělé stěně pro děti, cvičení různých forem aerobiku pro ženy pod vedením Hanky Kynychové nebo Lucie Hanzalové, večer pak divadla a koncerty. To vše zdarma. Stačí jen přijít a vybrat si… Ubytování nejlíp seženete přes tamější Infocentrum.

Propozice

Místo a program

Lipno nad Vltavou, start a cíl u aquaparku
12:30 – 14:30 Prezentace závodníků
14:00 – Start děti do 9 let na 200 metrů
14:20 – Start děti 10-12 let na 800 metrů
14:40 – Start hobby běh a starších žáků/žákyň 13-15 let na 1600m
15:00 – Hlavní běh na 21 km
18:00 – Vyhlášení výsledků

Salomon Trail Running Cup

Další kratší tratě

Závod na 200 m (předškolní děti)
Závod na 800 m (6-10 let,11-12 let)
Běh na 1600 m (13-15 let, hobby běžci)

Více info na strc.cz.

Termínovky nejen na horské půlmaratony najdete na webu www.SvetBehu.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: