Horskou výzvu ovládli Jakub Řídel a Martin Stárek

Horskou výzvu ovládli Jakub Řídel a Martin Stárek

Druhý ročník Rock Point – Horské výzvy má své vítěze. Svou letošní nadvládu v seriálu horských maratonů dvojic potvrdil o víkendu i ve finále v Krkonoších tým TERC ve složení Jakub Řídel a Martin Stárek. Pětašedesát kilometrů naším nejvyšším pohořím zvládli za 7 hodin a 20 minut.

Sto padesát dva dvojic vyrazilo pět minut před půlnocí ze Špindlerova mlýna. Do cíle se jako první dostali největší favorité z pražského TERCu Jakub Řídel s Martinem Stárkem, deset minut před místními běžci z trutnovského týmu Olympionici Radkem Davídkem a Miloslavem Rouskem. Třetí Sanasport ztrácel další čtvrthodinu. „Kvůli špatnému počasí to bylo docela náročné. Na Sněžce nás hnal déšť a zima, určitě to nebyl letní závod,“ vysvětloval Martin Stárek z vítězné dvojice. „Navíc kluci z Olympioniků byli docela tvrdí. Byl to ten správný souboj a dobře jsme si zazávodili. Super závod,“ pochvaloval si.

Snad jen odstoupení na trati by něco změnilo na jejich celkovémý triumfu v třídílném seriálu. K tomu ale nedošlo, v cíli byl TERC první. To znamenalo společně s druhým místem v Jeseníkách a výhře v Krušných Horách bezpečné vítězství. „Určitě jsme spokojení, je to taková odměna za píli v tréninku. Horská výzva nejsou nějaké anonymní závody, takže je to příjemný úspěch,“ těší Martin Stárka, který by rád zkusil první místo obhájit i za rok. „S Jakubem jsme na tom výkonnostně stejně a výborně se doplňujeme. Je to perfektní parťák a byl bych rád, kdybychom si to příští rok zopakovali. Navíc Horská výzva je zajímavý závod. Má přesně tu délku, kdy ještě nepřichází krize, jako se stává kolem stého kilometru. Dá se běžet rychle a má dobré zázemí,“ pochvaluje si Martin Stárek.

Vzrůstající popularita těší i ředitele závodu Pavla Zittu. Ten po druhém ročníku přemýšlí už nad tím příštím. „Jsem rád, že jsme letos i díky partnerům dokázali posunout kvalitu seriálu o velký kus výš a počet účastníků se proti loňskému prvnímu ročníku zdvojnásobil. Nějaké nedostatky se samozřejmě objevily, ale aspoň máme co vylepšovat,“ shrnul Pavel Zitta.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: