Horské treky i relax u moře – objevte krásy Přímořských Alp

Horské treky i relax u moře – objevte krásy Přímořských Alp

Azurově modré moře, zasněžené vrcholky Alp, ale i nádherně rozkvetlá levandulová pole Provence. Vydejte se s námi po jedinečných turistických trasách jihovýchodního francouzského regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur a objevte kouzlo Přímořských Alp. Horské štíty, průzračná jezera i malebná městečka s bohatou historií na vás už čekají.

Francouzský region Provence-Alpes-Côte d’Azur láká na všechny typy dovolené. Aktivní dovolenou naleznete na nádherných horských trecích, sílu načerpáte z uklidňující atmosféry provensálského venkova či přímořských letovisek. Za kulturou a historií se pak můžete vypravit do měst jako Cannes, Marseille, Nice nebo Avignon. Za zmínku stojí i hlavní město parfémů Grasse, kde vznikla nejstarší parfumerie na světě, a které je dodnes sídlem velkých značek. Pojďme se ale zaměřit na departement Alpes-Maritimes, kde najdete většinu těchto krás.

Vzhůru na túru

Asi nejzajímavější destinací pro turisty vyhledávající aktivní dovolenou je jižní část Alp, která nese stejný název jako celý departement, tedy Alpes Maritimes (Přímořské Alpy). Pohoří se rozkládá na území tří států – Francie, Itálie a Monaka –, přičemž valná většina se nachází právě ve Francii. Nejvyšším bodem francouzské strany je Cime du Gelàs (3143 m n. m.), jehož vrchol protíná hranice s Itálií a je přístupný všem dobrodruhům. Naleznete ho v národním parku Mercantour, kterým vede známá treková trasa GR 52, jež vám odhalí půvab vysokohorských štítů a jezer. Za čím dalším se pak můžete ve francouzských jižních Alpách vydat?

  • Lac Nègre – jezero v parku Mercantour, známé svou antracitovou vodní hladinou, přístupný po trase GR 52
  • údolí Vallée des Merveilles + vrchol Mont Bégo – naleziště nástěnných kreseb
  • centrum Saint-Martin-Vesubie – ideální místo pro horolezce
  • Isola 2000 – vyhledávané zimní středisko
  • průsmyk Pas des Ladres 
Lac d'Allos je oblíbeným cílem návštěvníků národního parku Mercantour v Přímořských Alpách, Alpes Maritimes, Francie.
Lac d’Allos je oblíbeným cílem návštěvníků národního parku Mercantour v Přímořských Alpách, Alpes Maritimes, Francie.

Když vás začnou bolet nohy…

Výhodou departementu Alpes-Maritimes je to, že v něm najdete nejen nádherné přírodní scenérie a treky, ale také místa k odpočinku a poznávání. Francouzská Riviéra nabízí hned několik rekreačních a kulturních středisek, kde můžete po náročných horských túrách znovu nabrat síly. Za zmínku stojí správní město departementu Nice, známé svou bohatou historií a azurovým mořem, po kterém získalo pobřeží svůj název. Za kulturou pak zamiřte do Cannes, kde se každoročně koná filmový festival.Kousek od něj pak leží Grasse, město vůní a květin. Ač se může zprvu zdát nenápadné, jeho historie je velmi zajímavá a rozhodně stojí za objevení.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: