Horská výzva v Krkonoších hlásí změny v trase závodu!

Horská výzva v Krkonoších hlásí změny v trase závodu!

Již v pátek 2. srpna odstartuje třetí závod seriálu Rock Point Horské výzvy. Na start ve Špindlerově Mlýnu do areálu ve Svatém Petru se sjede z celé ČR, ale i Slovenska na 650 závodníků, kteří si zazávodí v horském běhu a trekingu v průběhu pátku a soboty na trasách Long a Half.

Do závodu se přihlásil oproti loňskému roku opět zhruba dvojnásobný počet startujících, což slibuje perfektní zážitky a atmosféru pro závodníky a všechny přihlížející, avšak ne tak pro zástupce správy Krkonošského národního parku. Ti byli při jednáních ohledně udržení původní trasy závodu neoblomní a především pak z důvodů velkého počtu startujících, termínu letních prázdnin a výstavby nové lanovky na Sněžku, průchod přes nejvyšší vrchol České republiky nepovolili…

„I přes veškerou snahu o udržení stejné trasy jako v loňských ročnících se nám při jednáních se zástupci Krkonošského národního parku nepodařilo prosadit náš záměr a původně navrhovaná trasa přes Sněžku nám byla zamítnuta. Důvodů, kterými správa NP odůvodňovala své rozhodnutí bylo více: velký počet návštěvníků v době letních prázdnin, výstavba nové lanovky na Sněžku, poničení některých cest nedávnými povodněmi, ochrana 1. zóny NP apod. I když nás to mrzí, nezbývá, než se s rozhodnutím správy KRNAP smířit. Věříme však, že jsme pro závodníky nachystali i tak pěknou a možná ještě náročnější trať, která jim bude určitou satisfakcí za nepovolený přechod přes Sněžku.“, řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu.

Přichystány jsou jako obvykle pro závodníky trasy dvou délek Long a Half. Delší trasa měří 69 km a odstartuje hlavní kategorií v pátek 2. srpna ve 23:30, kategorie Dogtrekking poté ve 23:55.

Zkrácená trasa startuje v sobotu 3. srpna v 9:30, kategorie Dogtrekking po půl hodiny později.

Registrace do 3. závodu on-line je již ukončena, avšak přihlásit se do závodu je možné také na místě 2., či 3. srpna v areálu ve Svatém Petru.

Více informací k závodu i změnách na trati lze nalézt na webu www.horskavyzva.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: