HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Honnold zase bez lana, tentokrát v Mexiku!

Honnold zase bez lana, tentokrát v Mexiku!

Alex Honnold, jehož nový film můžete v letošním roce zhlédnout v rámci filmového festivalu Expediční kamera, předvedl další obdivuhodný kousek. V mexické oblasti Potrero Chico lezl další cestu stylem „free solo“, tedy bez použití lana. Jak dlouhá cesta byla, kolik mu zabrala času a jestli měl nějaké potíže, se dozvíte v článku.

Všude, kde Alex nastoupí bez lana, padají rekordy. Půlkilometrovou vápencovou cestu za 7c „Sendero Luminoso“ (15 délek, nejlehčí 7a+) zvládl za tři hodiny. Průměrně tento bigwallový přelez zabere dva dny.

Cesta Sendero Luminoso, foto: Cedar WrightCesta Sendero Luminoso, foto: Cedar Wright

Nemyslete si, že Alex přišel, vylezl a zvítězil

Mnoho lidí si myslí, že způsob, jakým Alex leze, je sebevražedný. Pravdou je, že než se Američan pustí do některé z cest (bez lana), tak ji předtím několikrát přeleze a dobře se na ni připraví. Důkazem je také to, že se svým lezeckým parťákem Cedarem Wrightem cestu „Sendero Luminoso“ několik dní čistili, aby bylo vše perfektní. Dohromady ji přelezli čtyřikrát před ostrým pokusem.

Alex a CedarAlex a Cedar

Cedar si o cestě myslel následující: „Pokaždé, když jsme cestu lezli, jsem nabyl dojem, že se jedná o extrémní lezení. Jsou tam stovky těžkých kroků, při kterých se držíte jen milimetrových chytů“. Alex byl jako vždy úplně uvolněný a bezstarostný: „“ Zjistil jsem, že je cesta docela jednoduchá“.

S využitím rockandice.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: