HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Hodinky Casio Pro Trek PRW 1500T – 1VER

Měl jsem možnost otestovat hodinky Pro Trek a rád bych se podělil o zkušenosti s jejich používáním. Předně je třeba říct, že výraz „hodinky“ je pro tento „stroj“ slovem poněkud degradujícím. Lepší by bylo používat termín „náramkový počítač“. Hodinky totiž patří do skupiny ABC Computerů (rozuměj Altitude – Barometr – Compass Computer), podle jejich hlavních funkcí, totiž měření výšky, tlaku/teploty a směru.

Pojďme ale už na ty funkce:

 

© Svět outdooru, březen 2009, text Petr Křivánek, foto autor a archiv redakce

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

MD

Skvela recenze

jan xaver
MD:

jo, hodinky casio pro trek mají kupu funkcí a hlavně výdrž, běh i jiný sport s casio pro trek ano, do společnosti ne
http://eshop.zlatnictvi-ruzickova.cz/pro-trek/

Jarda

Já vám tedy nevím… „Hodinky“ za 8000 Kč a mám ty údaje brát jen jako orientační a nouzové ? To si z nás Casio dělá srandu ? Na outdoor použití dát hodinkám plastový/gumový řemínek mi připadá také jako hloupá sranda, člověk si trochu nedá pozor a je dost brzo bez hodinek, protože to každou chvíli někde přetrhne…

iii.i@centrum.cz

No zajímala by mě recenze hodinek HI-TEC, které byly nedávno jako dárek na benzínkách aral a stály pár stovek 🙂

Jo a pro autora, pokud je na hodinkách napsáno vodě odolné do 200 metrů NIKDY těch 200 metrů nepřežijí.. 🙂

info zde: http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_6425

Drn

Hi-Tec hodinky byly na benzínkách OMV (jen pro upřesnění) a po technické stránce jsou téměř shodné s recenzovanými. Ovšem (odečtu-li těch potřebných 200 litrů pohonných hmot) za cca 6oo Kč.

Jan Hotmar

Ad přesnost – ty údaje jsou tak přesné jak je přesná kalibrace – to je prostě daná věc fyzikálními zákony, ketré nelze nijak obejít, ale v reálu jsou velmi dobře použitelné a je odst zásadní rozdíl nemít nic a mít výškoměr, ketrý během dne lze bez problémů kalibrovat – sedlo, vrchol, chata, most přes řeku, železniční stanice atd – prostě tam kde je jasný bod na mapě s udanou výškou

ad řemínek – mám ty druhé Casia na obrázku ve srovnání, mám je 12 let, je v nich 4 baterka a mají 3 řemínek, ale řemínek je dostečně pevný – nikdy jsem řenínek přetrhl někde v akci, ale sešel věkem a kromě první zkušenosti jsem ho měnil už preventivně. Jednou při pádu v terénu jsme dokonce ohnul a zničil osičku, ale bez poškození hodinek či pásku. Oprava – nová osička za 20 kč.

Čenda

Asi 14 dnů „testuji“hodinky Casio Pro Trek PRG 1OO (podotýkám že v přírodě jen o víkendech,jinak v běžném režimu pracovního týdne)
Recenze na Casio PRW 1500 mi dost pomohla k pochopení toho,co mohu očeávat.Zatím mi to vychází takto – ráno vycházím z noční tlakové křiivky,což mi ukáže předpoklad počasí na následujících 12 hodin. Pokud chci použít přes den výškoměr,nakalibruji ho podle známých výšek a moc si nevšímám,co mi ukazuje barometr . Jak ale lze zjistit jaké počasí bude v noci (třeba při nutnosti nocovat venku)po celodenním putování a překovávání převýšení (pokud se překoná převýšení kolem 400 m ,křivka barometru se zcela rozhází.)Může mi někdo poradit nebo nemůžu čekat nemožné,což asi plyne z recenze. Můj model je
jednodušší,ale myslím si,že funkce výškoměru a barometru by se u obou modelů lišit moc neměly.Děkuji za odpověd

Sarka

mam pouze dotaz, zda by nebyla moznost nekde si stahnout manual v cestine, mam ho pouze v anglictine. Mel byste ho nekdo, muj pritel dostal tyto hodinky jako darek, ale byl to darek z USA a nejak se nemuzeme poprat s tou anglictinou, je tam hodne odbornych nazvu. Budu vdecna za kazdou odpoved.

Hans

Absolutně vynikající a přesné všechny funkce! Je až neuvěřitelné že byly za pár kaček. Byl jsem s nimi v Peru nad 5000 a výškoměr super.

Lukáš

Ta recenze je zavádějící. Mám podobný model, hodinky jsou výborné a vydrží spokojenému zákazníkovi roky. Podmínkou spokojenosti je nastudování manuálu a porozumění způsobu měření, což asi autor recenze neudělal, jinak by nemohl tvrdit, že barometr nebo výškoměr je nepřesný(pokud je to co píše autor pravda, je to důvod k reklamaci). Ty hodinky se kvalitou přece nedají srovnávat s nějakými kšunty z OMW, to přece nemyslíte vážně. Když na to nemáte, nekupujte je, ale nekažte z nich dojem někomu, kdo by je chtěl.

Vitek

Zdravim Petra! Jako byvaly(!!) jachtar doplnim, ze zavody se startuji pripravnym vystrelem, dalsi vystrel nasleduje za 5 minut a samotny start je za dalsich 5 minut. Jachtar tedy „chyti“ prvni vystrel, na druhem si zjisti o kolik se sekl a pak muze startovat vcas a z pozice, ktera mu nejlepe vyhovuje. Protoze tesne pred startem mate plne ruce prace, je hlasity odpocet poslednich 10 vterin velmi prijemny.
Tak to tedy alespon byvalo, kdyz jsem jezdival, kdo vi, zda se pravidla nejak nezmenila.

martin

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Petr

Ahoj, mám hodinky Casio PRW – 1500. Přestali mi ukazovat, výšku, tlak a přestal mi fungovat kompas, asi jsem něco špatně zmáčknul. Manuál nemám v češtině.
A ještě mi bliká dole LMH. Nevíte někdo, jak to mám vrátit aby mi to fungovalo??
Díky Petr

Sigurs
Petr:

asi slabá baterka?

Cenda

Ahoj já si koupil Casio PRW, kupoval jsem zde: http://www.brawat.cz/casio-hodinky/ a zatím nemůžu říct křivého slova. Za tu cenu, jsou velmi dobré.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: