Helly Hansen Odin: outdoorová kolekce norského superhrdiny

Helly Hansen Odin: outdoorová kolekce norského superhrdiny

Norská značka Helly Hansen je světovým lídrem na poli oblečení pro závodní plachtění a výkonnostní lyžování, své inovativní technologie využívá také pro výrobu prémiového outdoorového oblečení. Do těch nejdrsnějších podmínek vyvinula řadu Odin se špičkovými parametry i inovativními technologiemi. Pojďme se na ni podívat podrobněji!

Prověřeno profesionály

Historie značky Helly Hansen sahá do roku 1877, kdy norský kapitán Helly Juell Hansen vyvinul první nepromokavou bundu ošetřenou lněným olejem, aby své námořníky ochránil před nevyzpytatelným severským klimatem. Za více než 140 let existence urazil vývoj produktů Helly Hansen dlouhou cestu, stále stejné však zůstávají zápal pro neustálé vylepšování a vize přinášet oblečení prvotřídní kvality, které obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách.

V kůži bájného norského superhrdiny

V široké nabídce outdoorového oblečení vyniká nejvyšší řada Odin, určená do drsných vysokohorských podmínek, na jejímž vývoji a testování se podíleli horští vůdci z celého světa. Technicky propracovaná kolekce pojmenovaná po postavě z norské mytologie přináší profesionální standard ochrany před nepříznivými povětrnostními vlivy a maximální komfort pro aktivní pohyb bez omezení.

V kolekci bájného Odina najdeme především svrchní vrstvy v podobě nepromokavých, softshellových a zateplovacích bund a kalhot. Vlajkovou lodí kolekce je hardshell bunda a kalhoty Odin 9 Worlds Infinity Shell, které využívají unikátních vlastností patentované membrány LIFA® INFINITY PRO™ s prvotřídním poměrem nepromokavosti a prodyšnosti (vodní sloupec 20.000+ mm/m2/24h, paropropustnost 20.000+ g/m2/24h). Úsilí textilních inženýrů přineslo v roce 2020 na trh jedinečnou technologii zajišťující trvalou voděodolnost materiálu bez použití jakékoli chemické úpravy a bez nutnosti opakované impregnace. Nejen, že neobsahuje škodlivé PFC, ale představuje také další krok k větší udržitelnosti výroby. V kombinaci s konstrukcí HELLY TECH® Professional, kterou tvoří odolný laminát tří funkčních vrstev, poskytuje bunda a kalhoty Odin 9 Worlds Infinity Shell sucho, tepelný komfort a dlouhou životnost bez kompromisů.

Vstříc větší udržitelnosti

Unikátní technologie LIFA® INFINITY PRO™ je špičkou ledovce na poli udržitelných postupů značky Helly Hansen. Léta v oboru značku naučila, že základem pro dlouhodobý úspěch je etický přístup k výrobě, podpora lidských práv a ochrana životního prostředí. Značka proto kromě vývoje vlastních ekologicky šetrnější inovací dbá na původ použitých materiálů. Používá např. certifikovanou vlnu i peří, získávané bez krutého zacházení se zvířaty, nebo izolační materiály a umělá vlákna pocházející z více než ze 70 % z recyklovaných surovin.

TOP kousky kolekce Helly Hansen Odin

Bunda Helly Hansen Odin 9 Worlds Infinity 3L Shell Jacket

Extrémně odolná membránová bunda technického střihu odolá živlům při jakékoli outdoorové aktivitě. Nabízí vše, co od kvalitní hardshell bundy chcete:

 • kapsy přístupné i v sedáku či se zapnutým bederním pásem,
 • odrazka RECCO®
 • odvětrání v podpaží,
 • nastavitelná kapuce i přes helmu,
 • dvoucestný zip…

 Zkrátka bunda, na kterou se můžete spolehnout.

Kalhoty Helly Hansen Odin 9 Worlds Infinity 3L Shell Pants 

Všestranné technické kalhoty jsou vhodné na letní i zimní aktivity v horách: turistiku, VHT či skialpinismus. Díky řadě praktických detailů se stanou oblíbeným parťákem:

 • boční zipy po celé nohavic,
 • podlepené švy,
 • RECCO® odrazka,
 • předtvarovaná kolena a všitý klín v rozkroku pro maximální rozsah pohybu,
 • nastavitelný pas s poutky na opasek…

Batoh Helly Hansen Resistor Backpack Recco

Propracovaný odolný batoh s objemem 45 litrů pojme vše potřebné i na vícedenní výpravu.

 • Nastavitelný zádový systém zajistí optimální rozložení váhy.
 • K lepší organizaci slouží několik šikovně umístěných kapes.
 • Poutka na cepín či trekové hole.
 • Kapsa na hydrovak.
 • Odrazka RECCO® pro větší bezpečnost.

Oblečení Helly Hansen si díky svým prvotřídním parametrům získalo oblibu po celém světě. V současné době značka obléká přes 55 tisíc profesionálů ve více než 200 horských resortech. A právě zpětná vazba od nich je pro ni tou největší inspirací vyvíjet pořád lepší a dokonalejší výrobky.

Kolekci Odin si prohlédni na www.hellyhansen.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: