Hámor a Bém na vrcholu K2

Hámor a Bém na vrcholu K2

Nedávno jsme vás upozornili na slovenského „sběratele“ osmitisícovek, který se pokouší o druhou nejvyšší z nich, K2. Pákistánský pokus skončil úspěšně a byl při tom i Pavel Bém!

Další podrobnosti

Včera (1. 8.) kolem jedenácté hodiny místního času (+5 GMT) dosáhli horolezci Peter Hámor a Pavel Bém vrcholu pákistánské osmitisícovky K2 (8611 m), která je považována za jednu z nejtěžších.

Svůj útok započali odchodem kolem půlnoci ze čtvrtého výškového tábora (7755 m). Na vrcholu strávili několik minut a pustili se do druhé části jejich dobrodružství.

Ještě důležitější než výstup je z hlediska rizik sestup, protože většina nehod se „semele“ právě při něm. I touto částí si úspěšně procházejí, když se jim podařilo zpětně dosáhnout „čtyřky“.

V těchto chvílích by měli být oba na cestě do základního tábora (4903 m).

Gratuluji a věřím, že teď už to úspěšně „doklepou“ až do úplného konce.

Zprávy z předešlých dní

27.7.

„Po dňoch čakania a vianočnej atmosfére, keď viac snežilo než svietilo slnko, vyrazili dnes ráno chlapci do C1. Posledné dni fúkal dosť silný vietor, tak dúfajme, že sa už konečne trochu upokojí a zajtra sa budú môcť pohnúť ďalej.“

28.7.

„Chlapci sú v C2.“

29.7.

„Peter a Pavol dnes došli do C3 (7 404 m). Tomáš sa vrátil do C2. Zajtra sa chlapci rozhodnú, čo ďalej.“

30.7.

„Chlapci dnes zostali v C3. Tomáš zišiel do BC.“

31.7.

„Dnes Peter a Pavel vystúpili do výšky 7 755 m a postavili si stan (C4). Tu strávia zopár hodín varením a oddychom a v noci o dvanástej začnú pokus o dosiahnutie najvyššieho bodu K2. Držíme palce.“

S využitím www.peterhamor.sk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: