Great Himalaya Trail: Philippe Gatta přijal další velkou výzvu! + VIDEO

Great Himalaya Trail: Philippe Gatta přijal další velkou výzvu! + VIDEO

Ultramaratonec, horolezec a dobrodruh Philippe Gatta se pokusí proběhnout jedním z nejnáročnějších a nejdelších treků na světě, kterým je Great Himalaya Trail. Přesněji řečeno jeho nepálskou částí. To obnáší překonat vzdálenost 1400 kilometrů ve vysokých nadmořských výškách.

Great Himalaya Trail (dále jen GHT) je s délkou 4500 kilometrů jedním z nejdelších treků na světě, ne-li ten nejdelší. Jeho trasa protíná pět států: Nepál (1400 km), Pákistán, Indii, Bhútán a Tibet/Čínu. Zdokumentovány a kompletně překonány byly jen části trasy v Nepálu a Bhútánu. Zbylé státy na ose GHT teprve čekají na své první dobyvatele.

Trasa Great Himalay Trail

S čím se Philippe Gatta bude muset vyrovnat?

I další fakta o nepálské části GHT jsou ohromující. Na své trase bude muset Philippe překonat převýšení 88000 metrů. GHT protíná mnoho velmi odlišných přírodních prostředí jako jsou lesy, pouště, džungle či ledovce. Takže se bude muset vyrovnat s teplotou v rozpětí -25 až +35 stupňů.

Philippe Gatta při závodě

Philippe svoji běžeckou pouť začal 25. září z vysokohorské vesnice Simikot (2910 m), kde se předtím nějaký čas aklimatizoval. Jeho cílem není jen trekem proběhnout. Dal si limit stihnout ho do 40 dnů! To znamená, skoro každý den uběhnout délku maratonu ve vysokohorském prostředí, přesahující místy nadmořskou 6000 metrů a velmi rozdílných klimatických podmínkách.

Takto vypadá celoživotní trénink Philippeho Gatty a jeho manželky na GHT. Věřte mi, že je velmi pestrý!

Kromě pocitu z dobrého výkonu mu budou odměnou jedny z nejkrásnějších výhledů a scenerií na světě. Jeho expedice má i další poslání, než jen to, že by byl prvním, kdo trekem proběhne. Na trati bude testovat mnoho druhů vybavení, které se specializuje na rozdílné klimatické podmínky a hlavním kritériem je u nich nízká váha. V některých částech tratě mu bude běžeckého partnera dělat jeho manželka Anna. Průběh můžete sledovat na expedičním facebooku.

Sílu může čerpat ze svých zkušeností

Francouz není v náročných podmínkách žádným nováčkem. V roce 2008 dokončil projekt Seven Summits. Další výpravy byly na Kanchenjungu, Ama Dablam, Cho Oyu, Gasherbrum I a II, Broad Peak a další.

S využitím theadventureblog.blogspot.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: