Grantový program Rock Point 2014 zná své vítěze

Grantový program Rock Point 2014 zná své vítěze

Pokud si myslíte, že je vámi zamýšlený projekt natolik zajímavý, aby si zasloužil podporu, tak Grantový program, který firma Rock Point začala vypisovat od loňského roku, je pro vás ideální příležitostí. Letos už je pozdě, protože podpořené projekty jsou již známy. Na druhou stranu získáte představu o tom, jakým způsobem zaujmout porotu, která projekty vybírá. Snad budete mít příležitost i příští rok.

Soutěž začíná nejdříve shromažďováním projektů, které zájemci zašlou e-mailem. Projekty musí mít určitou strukturu a obsah. Poté, co je termín zasílání uzavřen, vybere odborná porota šestici šťastlivců, kteří je svými projekty zaujali. Následně přijde na řadu osobní prezentace všech šesti akcí, z nichž je vybrána finální čtveřice, která pro své dobrodružství dostane materiální podporu.

Rock Point dlouhodobě podporuje cestovatele, dobrodruhy, závodníky a další projekty spjaté s cestováním, sportem nebo ekologií. V loňském roce byl poprvé vypsán Rock Point Grantový program. Přihlásilo se velké množství zajímavých projektů, stejně jako letos. Jsme rádi, že mezi našimi příznivci je řada outdoorových nadšenců s odvážnými a krásnými plány, kteří se nebojí jít do neznáma a hledat nové cesty.

Čtyři vítězné projekty pro rok 2014 už jsou známy! Nebo ne?

Petrohradské padání – je tradiční a velmi populární závod v přírodním boulderingu, který se koná již od roku 2003, kdy měl premiéru na Jesenicku. Pro každý ročník je vytvořeno neuvěřitelných 300 – 500 nových boulderů. Pořadatelé chtějí pro účastníky akce vytvořit boulderový prostor, kde si každý přijde na své. Od špičkových lezců jako je Adam Ondra, přes začínající lezce až po dětičky, které to zkoušejí v jedničkových plotnách.

Překližka cup – je série závodů v lezení na umělých stěnách pro děti a mládež. O tomto lezeckém seriálu, který čítá celkem pět závodů v různých disciplínách (obtížnost, bouldering, rychlost), jsme vás již na našem webu informovali.

U druhé dvojice se ještě dolaďují detaily…

Vzhledem k tomu, že celý tým projektu Deváté vědecké expedice Masarykovy univerzity v době výběru projektu pobýval a stále pobývá na vědecké stanici Johanna Gregora Mendela na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě, nechali jsme tento projekt ještě otevřený a společná schůzka, která se uskuteční v dubnu, napoví více.

V loňském roce byl mezi vybranými i projekt Akimovy školičky nazvaný Brdské osmistovky – dětské výstupy na všechny vrcholy v Brdech přesahující 800 m, který se díky komplikovaným jednáním se správou Vojenského újezdu Brdy, nepodařilo zrealizovat. Letos budeme zkoušet štěstí znovu.

Realizace projektů se právě rozbíhá, takže se můžete těšit na zprávy z příprav a průběhu jednotlivých akcí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: