Grand Tour of Switzerland

Grand Tour of Switzerland

Chtěli byste poznat všechny jazykové oblasti Švýcarska, vidět 22 velkých jezer, 11 míst zapsaných v seznamu UNESCO a projet 5 horských průsmyků? Na 1600 kilometrů dlouhé cestě Grand Tour of Switzerland to vše můžete autem či na motocyklu zvládnout za 7 dní.

Grand Tour of Switzerland – logo

Grand Tour of Switzerland je speciálně značená trasa po běžných silničních komunikacích, vedena po úsecích s nádhernými výhledy a skrz ty nejkrásnější turistické cíle Švýcarska. Během ní uvidíte horské vesničky, temně modrá jezera, sněhem pokryté vrcholky hor, velkolepé terasy vinic i mírně zvlněné kopce. Nikde jinde na světě nenajdete tak pestrou a různorodou krajinu na tak malém místě.

Švýcarsko bez rámečku 2012Cestu byste měli podniknout v období od dubna do září a oficiálně začíná v Basileji, ale můžete se na ni napojit prakticky kdekoli, jen je doporučené zachovat směr trasy okruhu po směru chodu hodinových ručiček. Vede skrz velká města, jako jsou Zürich či Bern i odlehlá místa ležící v nadmořské výšce přes 2.000 m. Po celé délce trasy je celá řada možností, kde se ubytovat. Od luxusních hotelů přes hostely až po nízkonákladové Bed & Breakfast ubytovny. V některých hotelích Vám po celodenní cestě autem namasírují krk, umyjí přední sklo vozu a ještě Vám po snídani zabalí oběd na cestu.

Pokud je cesta pro vás zároveň i cíl, chcete být svým vlastním pánem a toužíte poznat opravdu to nejlepší ze Švýcarska, je Grand Tour of Switzerland tou nejlepší volbou pro vaši příští letní dovolenou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: