Free sólo s třešničkou v podobě base jumpu + VIDEO

Free sólo s třešničkou v podobě base jumpu + VIDEO

Pro drtivou většinu lezců by bylo vrcholným výkonem už samotné 60 metrové sólo lezení. Na skále by si potom sedli a vstřebávali předchozí nervák. Jenže ruský lezec Andrej Nefedov (24) vystřihl ještě jeden adrenalinový kousek v podobě base jumpu.

Andrej si pro své sólo vybral úchvatný skalní zub „Morcheka Tooth“. Ten byste našli na Ukrajině, přesněji řečeno na Krymu. Poté, co přelezl 60 metrovou linii za 6a (UIAA VI+), se mu asi k sestupu nechtělo vytahovat lano a proto skočil base jumpUsmívající se. Musíte uznat, že při tak malé výšce se jedné o neméně riskantní kousek.

Podívejte se na jeho krátké, ale o to intenzivnější video

O trochu později, na pár set metrů vzdálené Mount Morcheka, přelezl 300 metrů dlouhou cestu „Red Conner“. Jak jinak než sólo.

Andrej je „známá firma“

V lezeckých kruzích je jméno Nefedov známý pojem. V roce 2011 se svým starším bratrem Sergejem podnikli cestu do Kyrgysztánu, aby volně přelezli severní stěnu hory Aksu (5217 m), což je nejvyšší a nejobtížnější stěna bývalého Sovětského svazu.

Andrej Nefedov

Jednalo se o prvovýstup, když propojili dvě staré cesty (1982 – Troshchinenko, 1996 – Klenov). Cestu pojmenovali „Transerfing“ a ohodnotili ji za 7b+ (UIAA IX-). Většina délek byla v rozmezí 6c – 7a+. Krásné video z tohoto výstupu můžete zhlednout zde.

S využitím planetmountain.com, vimeo.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: