Fotoreportáž z prvního ročníku Urban Boulder Race

106 účastníků, 25 organizátorů, 11 firem a 7 prostorů se v sobotu 14. května potkalo na prvním ročníku závodu Urban Boulder Race. Lezecký závod po budovách, zdech, sloupech a konstrukcích se v Praze v oficiální formě uskutečnil letos poprvé a nabídl závodníkům 20 kvalifikačních boulderů různého typu, kvality i obtížnosti.

I přes dlouhý sedmihodinový limit na kvalifikaci museli závodníci taktizovat a zvolit správnou dopravu (kolo, MHD, auto…), aby stihli přelézt všechny připravené záludnosti. Při registraci dostal závodník kartu s mapou i popisem boulderů a už bylo na něm, kde začne své první pokusy. Někdy bylo potřeba odvahu, někdy silné prsty a občas by se hodily i rukavice. U každého boulderu byl rozhodčí od našich sponzorů, který dohlížel na správný průběh a případně vysvětlil, co se může nebo nemůže používat.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Do večerního finále postoupilo osm nejlepších mužů a žen. Obě kategorie čekaly 2 bouldery venku a 2 uvnitř. Venku se kombinovaly lezecké chyty a fasáda Radlické kulturní sportovny. Uvnitř na finalisty čekaly především zavěšené struktury a houpačky včetně skulptur vyrobených studenty UMPRUM.

Finálová atmosféra byla skvělá také díky bezva DJovi a komentátorovi, který udržoval diváky ve varu. Nejlépe si s připravenými problémy poradila Domča Dupalová a Honza Jeliga. Po vyhlášení pokračoval večírek do brzkého rána, dokud návštěvníkům nedošlo, že z letošního ročníku vyčerpali maximum a nezbývá než se těšit na další!

Děkujeme všem, kdo se na přípravách závodu podíleli a samozřejmě sponzorům a partnerům: Red Bull, Alturas, Horoguru, Rafiki, Rock Point, Hannibal, Patagonia, Cannon, Tendon, A Muerte, Sherpafood, Lokalblok, Rekola, Klubovna, ČVUT, Club Cross, Jatka 78, Pražská tržnice, Stadión Strahov, Radlická kulturní sportovna, Magistrát hlavního města Prahy.

Další fotky najdete zde ve fotogalerii a na Facebooku !

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: