Fotografie Ladislava Kamaráda a další výstava

Fotografie Ladislava Kamaráda a další výstava

Kdo má rád fotografie krajiny, neměl by vynechat výstavu fotografií Ladislava Kamaráda. Na úctyhodném formátu 1,5 x 1,5 m je tu zachycena osobitá a dech beroucí výpověď o duši krajiny. Je skoro jisté, že vystavené fotografie nenechají chladným ani návštěvníka, který běžně podobné výstavy mít nemusí. Výstava Mezi zemí a nebem je opravdu zážitek.

Zkušenosti čtenářů

lachauer

„Precizní kompozici a barevnou harmonii doplňuje technická dokonalost fotografií, které autor sám zpracovává na počítači a sám tiskne“ znamená v tomto případě jediné: autor ovládá Photoshop. Ty fotky jsou nereálné, umělé, většinou sesazené z několika expozic. Osobně preferuji opravdové fotky, i když na nich není příroda tak efektní…

Ladislav Kamarád

Vážený pane Chytrý Anonyme,
Kdybyste se třeba ráčil podepsat a např. připojit Váš web s ukázkami toho, jak mají vypadat ony „opravdové“ fotky, tak by Váš komentář možná měl alespoň nějakou cenu.
Zajímalo by mne, kde jste například přišel k informaci, že jsou fotky sesazené z několika expozic ???
To byla opravdu „trefa do černého“ :-)))

Kokos

Ono by ani nevadilo ze jsou sesazene dohromady, ze, ale treba tohle zrovna by vadilo: http://www.phototravels.net/animace/kamarad-plagiat.jpg a Vase odpoved pane profesionale Kamarade zde: http://fotopruvodce.cz/clanek.phtml?NACTION=thread&clanek=111834 jen dokresluje predstavu o Vasi osobnosti a Vasi uzasne profesionalni a originalni tvorby. Blahopreji Vam.

Jiří Nosek

Vždy jsem si velmi vážil pana Kamaráda jako fotografa, který nejen dobře fotí, ale také se kvůli snímkům dokáže „pěkně nadřít“. Viděl jsem originál i „plagiát“ a můj názor je následující: Každému se může stát, že na „profláknutém“ místě vyfotí stejný záběr, jako před ním někdo jiný. O tom ale plagiátorství podle mne není. Myslím si, že jediné chyby se p. Kamarád dopustil, když uvedený snímek publikoval. Respektuji všechny jeho argumenty o tom, že jinou kompozici nebylo možno zvolit a nedivím se, že tak krásný snímek neodolal nevyfotit. Měl by se s ním však dle mého těšit doma a nezařazovat jej do výstavy, pokud ví, že není autorem myšlenky. Je to jen a pouze o etice. Pane Kamaráde, kdykoli opět rád zavítám na Vaši výstavu a neměl jsem v úmyslu Vás nijak urazit, ale věnujte prosím čas i úvahám v širším kontextu, půjde-li o zveřejnění neoriginálních fotografií. Mrzí mne, když se člověk, jehož si jako kolegy profesně velice vážím, sám přičiní jedním neuváženým krokem a následnými neadekvátními útoky na kritiky o snížení své profesní prestiže.
Přeji všem dobré světlo!

Ladislav Kamarád

Žijeme snad proboha v „Matrixu“ či kde ?
Zkuste definovat na tomto záběru onu „originální“ Štaudovu myšlenku !?
Tím, že si kterýkoliv amatér cvakne časoprostorově vyhraněný zajímavý přírodní monument a prohlásí se za prvního a jediného autora tohoto snímku, tak kdokoliv po něm má již navěky smůlu a podobné záběry si navždy může jen strčit do … ? Chápu – ono to v tom formátu 500×500 pixel může vypadat dost „podobně“ ….. Udělejte z toho ale alespoň formát A3/300 Dpi a podobnost náhle kamsi mizí.
Ona dobrá fotografie se prosadí pouze a jen kvalitou a tím, jak působí na lidi. Nikoliv však tím, že si na ni nějaký hysterický zakomplexovanec vydupe „patent“ !
Pokud náhodou vyfotím to, co někdo přede mnou a bude to srovnatelné či slabší, tak to jistojistě zahodím a nebudu si s tím dělat ostudu, ale pokud to dostanu na zcela jinou vizuální úroveň, tak snad není co řešit. A má-li někdo pocit, že je, tak je to jen jeho problém a nemá nejmenší právo kvůli tomu prudit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: