Foroglio – vodopád v sevřeném údolí Val Bavona

Foroglio – vodopád v sevřeném údolí Val Bavona

Pro nás prakticky neznámá oblast ve Švýcarsku, kterou lze snadno přehlédnout v nabídce profláknutých turistických destinací. Právě zde se propojuje to nejlepší ze Švýcarska i blízké Itálie. Mnoho krásných údolí s minimem turistů, to je ideální kombinace pro letní dovolenou.

Na každém kroku tu na vás dýchne jedinečná atmosféra vytvářená kamennými domky, azurovými řekami i vodopády. Jedním takovým je i 80 metrů vysoký vodopád Foroglio, který rozhodně nemůžete vynechat. Na okamžik se tak ocitnete jako v pohádce nebo snad v nějaké kouzelné krajině z Pána prstenů.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Vodopád Foroglio přináší velkolepou podívanou řítící se vody z 80 metrů vysoké skály přímo do údolí Calneggia. Z vrcholku vodopádu se můžete do míst, kde se voda tříští o zemskou půdu dostat po tematické informační stezce s vtipným názvem „Vemte krávy do hor do údolí Bavona“. Vine se od vesnic Cavergno a Bignasco skrze několik zastávek až na alpské louky v údolí Calneggia.

Na své si tak přijdou jak milovníci architektury, tak i turistiky a dobrého jídla. Ochutnejte místní tradiční dezert – chlebový dort. Nenechte se zmást názvem, jedná se o skutečnou lahůdku. Torta di pane je místní chléb namočený v mléce, který se pak dále upravuje a dochucuje třeba čokoládou nebo piniovými oříšky. Vše pak můžete doplnit skvělými sýry a zapít grappou, pálenkou z hroznů. Lokální specialitou jsou i kaštany, které si můžete vychutnat se zvěřinou nebo třeba jako součást dezertů.

Řeka Maggia – azurový akvapark

Pokud vám bude přát počasí, vydejte se i do nedaleké vesničky Maggia, kudy teče řeka stejného názvu. Kromě azurové vody je tu kamenitá plážička, kde si koupání užijete i s menšími dětmi. Pokud chcete něco více dobrodružného, můžete se vydat k mostu Ponte Brolla, kde z azurové vody trčí obrovské bílé balvany. Řeka Maggia je vyhledávaným místem nejen pro koupání v průzračné vodě, ale také pro rafting, skoky do vody a canyonig.

Švýcarsko přirozeněPříroda Švýcarska – vodopády, ledovce, bílé štíty, zelené louky, soutěsky.

Švýcarsko nabízí největší rozmanitost na relativně malé ploše. Poznejte 35 nejkrásnějších přírodních úkazů, které můžete najít přehledně na mapě. Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: