Film o tom, když se z lezců stanou alpinisti

Film o tom, když se z lezců stanou alpinisti

„Nevím, v čem je rozdíl“, i tak může člověk odpovědět na skutečnost, že si na jeden z nejobtížnějších horolezeckých projektů vezme mačky s rychloupínákem a přitom má goretexové tenisky.

Kratičká věta výše sice vystihuje neznalost Alexe Honnolda, co se lezení v horách týče, absolutně však neodráží, jaký výkon v nich on a Tommy Caldwel loni zhruba touto dobou podali. Tito dva „skalní lezci“ totiž dokončili dlouho očekávaný projekt, jehož cílem byl kompletní traverz patagonského masívu Fitz Roy. To svědčí o tom, že škatulkovat prostě nejde.

V cestě jim stálo sedm vrcholů, včetně ikonického Fitz Roy (3359 m), téměř vždy vertikální žula, všude přítomný led, který lezl i do těch nejmenších „spáreček“ a proslulé patagonské počasí, které se mění asi tak často jako chutě v těhotenství.

Ještě zmíním jeden výrok, který byste od někoho, kdo se chystá traverzovat masív Fitz Roy, asi nečekali: „Nemám rád zimu a neumím používat výbavu do ledu“, opět Alex.

Film o náročném pěti denním traverzu – „A Line Across The Sky“ je součástí jubilejního Reel Rock 10, který světlo světa spatří až na podzim letošního roku, ale poměrně rozsáhlý sedmi minutový trailer je k vidění už teď (i s anglickými titulky).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: