Film Magická hlubina + VIDEO

Film Magická hlubina + VIDEO

Kultovní film Magická hlubina (Grand bleu, Le, rok 1988) z prostředí freedivingu znovu uvede TV NOVA CINEMA ve čtvrtek 22.3. od 20:00.

Oficiální text distributora k tomuto filmu říká: „Existuje místo na naší planetě, které je podivnější než všechna ostatní – nejméně známé a nejvíce záhadné. Ne nepodobné vesmíru, kde běžné představy času a vzdálenosti mizí. Je to MAGICKÉ a nebezpečné místo, kterému se lidské tělo a lidská duše musí přizpůsobit. Jedná se o jediné místo, kde se muž jménem Jacques Mayhol opravdu cítí doma. Je to moře – „MAGICKÁ HLUBINA“.

Film vřele doporučuji, jeho volné pokračování Magická hlubina 2 (The Freediver, 2004) ovšem už tak povedený zdaleka není. Napište nám do diskuse své názory na tyto filmy z prostředí freedivingu.

Martin Štěpánek, rekordman ve freedivingu

Podívejte se na video českého rekordmana ve feedivingu Martina Štěpánka. Hned dvakrát pokořil světový rekord a to 22. května 2009 v disciplíně konstantní váha s ploutvemi – 122 metrů, v čase 3 minuty 36 sekund. Druhý pak v disciplíně free immersion, kdy Martin doplaval do hloubky -110 metrů, tento ponor trval 3 minuty 56 sekund.

Placený odkaz: Kvalitní nafukovací kanoe od tradičního výrobce Gumotex.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: