Festival Slnko na skalách zve outdoorové nadšence do Rajeckých Teplic

Festival Slnko na skalách zve outdoorové nadšence do Rajeckých Teplic

Festival Slnko na skalách v Rajeckých Teplicích chystá od čtvrtka do neděle 15. – 18. září bohatý program plný setkání s osobnostmi českého i slovenského horolezectví, pohodové atmosféry, workshopy akrojógy, drytoolingu nebo slack-line a mnoho dalšího.

Po úspěchu loňského nultého ročníku, na kterém se i přes nepřízeň počasí sešlo přes tisíc lidí, se letos pořadatelé festivalu Slnko na skalách pouští do dalšího pokračování. „Ohlasy minuloročnej akcie boli neskuročne dobré a priam sa nám hrnuli slzy do očí. Skrátka paráda!“ shrnuje za pořadatele Matio Piťuch.

Vystoupí 40 osobností slovenského i českého outdooru

I letos se návštěvníci můžou těšit na řadu přednášek předních osobností outdooru ze Slovenska i Česka. Vystoupí mimo jiné slovenský horolezec Peter Hámor, který letos stanul na vršku své už třinácté osmitisícovky, nepálské Manáslu. Je taky jediným Slovákem, který vystoupil na Korunu planety (na nejvyšší hory všech sedmi kontinentů). O letošním prvovýstupu cestou Asado na Fitz Roy v Patagonii popovídají Ján Smoleň a Michal Sabovčík. Z Česka na festival dorazí mimo jiné highliner Danny Menšík, kterému se letos podařilo stanovit nový světový rekord v délce high-line (popruh natažený ve výšce), když přešel vzdálenost delší než jeden kilometr.

Doprovodný program rozhýbe i diváky

Jak moc je náročné po slacklajně přejít, si budou moct návštěvníci vyzkoušet na workshopu na vlastní kůži. Čeká je také lekce akrojógy, bikeshow nebo ukázka záchranářů horské služby, vyzkoušet si můžou drytooling (lezení s cepíny po umělé stěně) a mnoho dalšího.

„Priestor bude mať ochrana zvierat, budovanie lezeckých lokalít, ochrana zdravia v horách, záchranárstvo, prevencia pred úrazmi, atď. Dokonca dostane priestor aj divadlo s hrou s horolezeckou tématikou,“ přibližuje Mario Piťuch. Zastoupení budou mít kromě horolezectví i paragliding, downhill na horských kolech, base jump, dálkové přechody hor, jeskyňářství nebo třeba krajinářská fotografie.

„Srdečne pozývame všetkých ľudí, ktorí chcú zažiť outdoorový festival plný zábavy a kvalitných výkonov skutočne na výnimočnom mieste. Žijeme horami a kamarátstvom,“ zve všechny hlavní organizátor Mario Piťuch.

Více informací najdete na: www.slnkonaskalach.sk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: