Festival OBZORY už 13.-14. listopadu 2021

Festival OBZORY už 13.-14. listopadu 2021

Více než polovina programu Festivalu OBZORY je připravena pro milovníky horských treků, výstupu, horolezectví, ferat a skialpinismu. Konečně pořádná akce, konečně pořádné setkání!

Nejlepší treky světa, horolezení a feraty

Kromě exotických treků v Íránu, Peru a nepálském Dolpu (ve 3D fotkách) a Mustangu (s Honzou Trávou) se podíváme také na trasy napříč Albánií, Kanárskými ostrovy, jordánskou pouští, půjdeme trek kolem Matterhornu, Stezky Českem nebo švýcarským Ticinem. Největší peckou americká trojice nejdelších treků (Pacifická hřebenovka, Continental Divide Trail a Appalačská stezka) prošlapaná Petrem Koskem nebo trasa Karpatského oblouku – 2200 km z Pálavy do Banátu. Hlavním hostem bude Lůca Kutrová a legendární Ivo Petr, s nímž můžeme navštívit hory Indonésie. 

Potkáme se s výjimečnými lidmi, kteří lezou ty nejtěžší cesty světa. Pozvali jsme Máru Holečka, aby ukázal nedávno zdolanou nepálskou Baruntse, Banána s Háčkem, kterým se letos povedl prvovýstup na Kangchung Shar, Káju Grohovou, holčinu lezoucí na rekordních 8000 bez kyslíku. 

Od obdivu přejdeme k nápadům, KAM se vydáme sami. S lehčími výstupy a bezpečností v horách nás seznámí horští vůdci UIAGM. Roman Kozelka představí výstup na Kilimandžáro, Blanc, Matterhorn a Glockner, Jakub Cejpek poradí, jak zdolat další alpské čtyřtisícovky a Vojta Dvořák nás vezme na ferraty. Podíváme se i do španělských hor Cordillera Cantabrica a ve filmu do Země Královny Maud na Antarktidě.

KUP SI UŽ TEĎ VSTUPENKU NA FESTIVAL OBZORY

Co dalšího uvidíš na Festivalu OBZORY?

Festival OBZORY je největší cestovatelsko – outdoorový festival v ČR, takže se můžeš těšit na 80 přednášek, workshopů a filmů a setkání s mnoha zajímavými lidmi. Mára Holeček, Honza Tráva nebo Karolína Grohová nám přijdou představit své letošní horolezecké úspěchy, výteční horští vůdci a průvodci nás provedou zvladatelnými výstupy v horách a dlouhými treky v celém světě. Pavla Jazairiová nám poví o globalizaci Indie, Petr Juračka se vtipně rozpovídá o Islandu, Pavel Svoboda ukáže nádherné fotky z Íránu. Známá herečka Lenka Vacvalová prozradí, jak se dostala k běhání neskutečně dlouhých a náročných ultratrailů, a uvede tak běžeckou sobotu, v neděli se můžete těšit na vodácké akce roku, ochutnáte arabskou kuchyni, vyzkoušíte si africké tance a bubnování.

Petr Kosek představí trojici dálkových trailů přes USA, souhrnně nazývané Tripple Crown (PCT, CTD a AT)
Petr Kosek představí trojici dálkových trailů přes USA, souhrnně nazývané Tripple Crown (PCT, CTD a AT)

Máš děti? Vezmi je s sebou

Zatímco malé děti můžete nechat na hlídání paní učitelce v africké vesničce, kde vám namalují obrázky, navlečou korálky nebo si vyrobí hračky z odpadků, pro školní děti jsme připravili plnohodnotný víkendový cestovatelsko – outdoorový festiválek MINI OBZORY. Interaktivní formou se tak naučí vše potřebné o kulturách a zvířátkách na naší planetě a vyzkouší si základy bezpečného pohybu v horách.

13.-14. 11. 2021 víkend, kdy stojí za to zůstat ve městě 🙂

Jak to letos bude?

Bojíte se, že festival zase zakážou? My se nebojíme! Věříme a těšíme se. Tak si kupte vstupenku a těšte se s námi. A kdyby přece nastal nějaký problém, vstupné vám v plné ceně vrátíme.

Máte už vstupenku z loňska? Fajn, vezměte ji s sebou, nic jiného nepotřebujete. Počítáme s vámi!

Hygienická opatření sledujeme a budeme je plně respektovat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: