HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Festival freeskiingu ve Svatém Mořici se blíží!

Festival freeskiingu ve Svatém Mořici se blíží!

Na svazích okolo švýcarského horského střediska Svatý Mořic napadlo v minulém týdnu přes půl metru sněhu – v kombinaci s blížící se akcí Peak Performance SNOWFest 2014 je to perfektní zvadlo na zimní akční dovolenou přesně pro vás!

Peak Performance SNOWfest 2014

První profi-kroky k zimním túrám

Pro některé vlastní názvy míst se (často nevědomky) vžilo nějaké synonymum, které ho charakterizuje jedním či dvěma slovy. Pro proslulé švýcarské letovisko Svatý Mořic obklopeného alpskými tří- a čtyřtisícovými velikány je to určitě „lyžařský ráj“ – právě sem se přestěhoval letošní ročník Peak Performance SNOWFest známý dříve jako HUDY SNOWFest neboli velký týdenní lyžařský festival zvoucí veškeré (aktivní) zájemce o freeride a nově i telemark! A nejedná se o žádný laciný jarmark – vzhledem přítomnosti české (i zahraniční) lyžařské špičky – jako například Čechošvýcara Toma Eliase, Jana Schauera, Ondřeje Nováka, Lukáše Pálky a dalších – se jedná o velmi profesionální podnik.

V termínu 19. – 25. 1. 2014 se zaplní Svatý Mořic (a přilehlé, rozsáhlé horské okolí) všemi nadšenci pro skitúry – jak zmíněnými hvězdami mající s tímto velké zkušenosti, tak i (někdy ryze a někdy méně) amatérskými lyžaři, kteří se chtějí něco přiučit právě od těch nejlepších a třeba i vyzkoušet něco nového. Terény výsostných Alp k tomu přímo zvou, okolo Svatého Mořice je doslova bezpočet možností, kde se vyřádit.

A co všechno bude na programu týdne?

Telemark Camp zajišťující poradenství a půjčovnu telemarkových lyží
Freeski test ukazující rozdíly a technické parametry lyží pro freeskiing
Freeride Coaching pro zájemce o pohyb ve volném terénu s profesionály, včetně odlehčené verze Freeride First Steps
Avalanche a Skitouring Camp pro ty, kteří se chtějí seznámit s danou problematikou od základů a vykoušet si například řešení krizových situacích pěkně „v klidu“
– doprovodný program v podobě večerních přednášek, diskusí a tématických filmů

Nebudete-li mít tolik času, což je samozřejmě velká škoda, můžete se zúčastnit i „kratšího týdne“ akce, a to v termínu 22. – 26. 1. 2014. Možná právě vás zaujme informace, že i přesto, že se platí na Peak Performance SNOWFest registrační poplatek za program, vy tam můžete být zadarmo – o tom si můžete přečíst přímo zde.

Horští vůdci od HUDY

Bezesporu největším přínosem akce, mezi všemi nabízenými lyžařskými službami, je přítomnost certifikovaných profesionálních horských vůdců, které v České republice zaštiťuje firma HUDY pod názvem HUDY mountain guides (HMG), což je unikátní kancelář horských vůdců s důrazem na co největší profesionalitu. Vůdci jsou na místě nejen připraveni ukázat to nejlepší, co v nich je, přímo v terénu na jednotlivých skitúrách, ale rovněž se ochotně věnovat všetečným dotazům nadšených sportovců a seznámit je s kvalitním vybavením v záplavě laciných tretek.

Jedním z těchto HUDY mountain guides bude na festivalu i Lukáš Pálka, který má rozhodně co říct k problematice pohybu v lavinovém terénu i vybavení potřebném pro výpravu do těchto objektivně nebezpečných míst.

Lukáš Pálka není žádný nováček a jeho „sněhový a horolezecký životopis“ obsahuje mnoho dechberoucích podniků a akcí, pro jejichž absolvování musíte prokázat značné zkušenosti (a odvahu). Můžete se tudíž spolehnout, že právě tento borec vás zasvětí do tajů lavinové problematiky a otevřeného horského terénu nejlépe!

Fotky od profesionálů s sebou!

Možná máte pocit, že absolvování týdenního švýcarského festivalu sněhových radovánek s absolutní českou špičkou v této oblasti vám vaši přátelé neuvěří – toho se nemusíte bát, protože celou akci budou zaznamenávat profesionální fotografové publikující pro časopis SNOW či na webu freeskiing.cz, každý účastník si odveze od nich „neprůstřelnou“ památku na možná nejpřínosnější lyžařskou akci ve svém životě.

Pokud vás akce zaujala, můžete přejít na stránky přihlašování a registrace na festival.
Vše potřebné naleznete na webu akce snowfest.cz, nezapomeňte, že se program pochopitelně podřizuje a mění v závislosti na (ne)přízni počasí!

A jak to vypadalo třeba na předchozím ročníku? Podívejte se sami!

Z redakce přejeme všem příjemné chvilky strávené ve Svatém Mořici na Peak Performance SNOWFest 2014!

Zdroj: snowfest.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: