Fejeton: O nových lidech v české přírodě

Fejeton: O nových lidech v české přírodě

V posledním roce se vinou aktuální situace začali v horách objevovat ve větší míře lidé, které jsme zde dříve tolik nevídali. Jsou takoví hezčí, upravenější, pěstěnější, voňavější a vždy, ale vždy mají nabitý telefon.

Střih. Krmelec je krásné a specifické místo přibližně tři kilometry od Božího Daru v Krušných horách, kam se dá jednoduše dojít, a navíc je to pěkná procházka. Je to místo, kde dostanete jednoduché a dobré občerstvení a je vidět, že to tady dělají rádi.

Stojíme tady v zimě na běžkařském výletě a čekáme na čaj. V tom přichází ONA. Holka kolem třiceti, v lososovo-šedém péřovém kabátu až po kotníky, značkové čepici a s nejdražším mobilem typu „slim“ v ruce. Mobil pozvedne, vyfotí si všechny kolem, pak se k němu opět skloní a kolem fronty plné užaslých lidí projde zanechávaje za sebou odér značkové vůně. Přítel cupitá za ní a stoupá si do fronty. Ona si stoupá bokem a svojí pěstěnou ručkou přejíždí na mobilu zleva doprava. Vzhledem k tomu, že je mínus pět a nám je zima i v rukavicích, je to po půlhodině vlastně obdivuhodný výkon.

Krmelec na Ježíškově cestě
Krmelec na Ježíškově cestě u Božího Daru, Krušné hory.

V jednu chvíli zřejmě usoudí, že jí něco chybí a se skloněnou hlavou prochází kolem fronty. „Miláčku, já jsem tady,“ ozve se její přítel, kterého právě minula a nepostřehla. Postaví se k němu, zvedne oči, podívá se na ceduli, zamrká centimetrovými dokonalými řasami, našpulí nesouhlasně rudě obtažená ústa a nevěřícně pronese: „Oni nemají polívku?“ Přítel si povzdychne. Polívky smazal pán před deseti minutami. Slečna s mobilem zjistí, že ji to ve frontě nebaví a jde si stoupnout vedle, aby mohla lépe jezdit prstem po obrazovce. Pár za námi tou dobou již pět minut vášnivě rozebírá, zda má ona vůbec šanci vědět, kde alespoň přibližně je? Přidáváme se k jejich diskuzi a shodujeme se, že to pozná jedině podle hashtagů. Slečna si mezitím upraví již tak dokonalé vlasy, našpulí pusu a udělá si selfíčko s lesem. Na sítích se objevuje nová fotka s motivačními citáty typu: „Jen v přírodě poznáš sám sebe“ nebo „Skrz cestování do svého nitra“ a s hashtagem #mountaingirl.

Cestou ke Krmelci na Ježíškově cestě, Krušné hory
Cestou ke Krmelci na Ježíškově cestě, Krušné hory

Přítel vystojí frontu na čaj, ten si vedle ní vypije a pak si ji odvede pryč. Mrzí mě to. Nová láska mého života právě odchází a vůbec si mě nevšimla. Kdybyste ji někde potkali, pozdravujte ji ode mě. Poznáte ji snadno. Na pravé, dokonale pěstěné ruce jí chybí první dva články na ukazováčku. Umrzly jí u Krmelce v Krušných horách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: