HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Extrémní závod Lysohorská 24 + VIDEO

Extrémní závod Lysohorská 24 + VIDEO

  Je spousta dní v životě, ze kterých si nepamatujete ani minutu! A pak přijde den, který si prožijete od první do poslední hodiny a vzpomínáte na něj dlouhé roky! /Libor Uher/

Chcete otestovat své schopnosti? Zjistit kde je vaše dno? Není nic lehčího, než přečíst tento článek a registrovat se do jednoho z nejtěžších závodů v České republice, který pořádá Libor Uher. Závod se koná 28. – 29. 1. 2012.

O co jde?

O nic menšího, než vydržet běžet 24 hodin na Lysou horu (1323 m) a zpět k Hotelu Petr Bezruč (620 m). Pokud jste si to sami nespočítali, tak převýšení je 703 metrů a okruh je dlouhý 12 kilometrů. Faktorem, který celý závod dělá ještě obtížnějším, je psychika, protože vás nečeká žádný cíl s fanfárami. Závod končí buď uplynutím 24 hodin, nebo vaším odstoupením. Pokud půjdete do závodu s myšlenkou na dobré umístění, tak buďte připraveni, že konkurence bude velká. V prvním týdnu se přihlásilo 400 odvážných, takže není divu, že pořadatelé počítají s účastí 500-800 závodníků.

Co když na to nemám?

Do programu je zařazen také závod dvojic. Se svým parťákem se můžete libovolně střídat. Takže teoreticky bude čas i na spánek.

Co když ani na to nemám?

Přijďte se podívat aspoň jako diváci. Jde o 1. ročník této sportovní akce, která nemá v ČR obdoby. Můžete se těšit na výjimečné výkony, ale buďte připraveni, že uvidíte i závodníky, kteří se dostanou na úplné dno.

Do startu sice zbývají ještě více než dva týdny, ale pamatujte si, že druhá vlna registrací končí 26.1.,  další potřebné informace najdete tady.

Teď si užijte již avizované video

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: