Eternal Flame na Nameless Tower + VIDEO

Eternal Flame na Nameless Tower + VIDEO

Netradiční pohled na horolezce při lezení cesty Eternal Flame na masiv Nameless Tower (6286 m n.m.) se naskytl díky natačení akce pomocí RC helikoptéry. A jaký je výsledek?

Při letošních oslavách 150. výročí MAMMUT byla nejen vylezena velmi těžá cesta Eternal Flame na Nameless Tower (6286 m n.m.) ve skupině Trango Tower v pákistánském Karákoramu, ale byla použita i nová technologie natáčení – pomocí RC helikoptéry (= remote control = vzdáleně řízené) se čtyřmi vrtulemi.

Díky tomuto zařízení, kdy měl natáčecí expert pod horou speciální brýle evokující přímou účast na letu ve vzduchu, se tak dostaly na svět doposud zcela nevídané záběry a pohledy na horolezce v akci ve stěně. Mezi „aktéry“ byli světově známí a zkušení horolezci jako David Lama, Peter Ortner a Corey Rich. O jejich lezeckém počinu jste si samozřejmě mohli přečíst již letos v létě například na serveru planetmoutain.com.

Z natočeného materiálu by měl vzniknout brzy až třicetiminutový film, zatím byl však uveřejněn pouze trailer – i tak je to jedno z nejlepších videí letošního roku, které je v rámci světového horolezectví k vidění! Přeji příjemnou podívanou!

Zdroj: planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: