Džungle u Osoblahy

Džungle u Osoblahy

Jak už název napovídá, bude tady asi hodně zeleno, a taky že ano. V přírodní rezervaci „Džungle“ se dají nalézt porosty pralesovitého charakteru.

Rezervace se nachází v osoblažském výběžku na hranici s Polskem, což je kraj doslova zapomenutý. Žádné davy turistů tady proto nečekejte. Nejbližším větším městem na české straně hranice je Vrbno pod Pradědem. V těsné blízkosti rezervace jsou pak Slezské Pavlovice.

Mokřady v rezervaci jsou patrně pozůstatkem rybníka, jehož dno je porostlé ostřicemi, rákosem a náletem olší a vrb. Největší dub má výšku 28 metrů a obvod jeho kmene je 4,75 metrů. „Džungle“ je atraktivní i pro svět zvířat, jelikož tady byl opakovaně pozorován chráněný a u nás velmi vzácný jeřáb popelavý. Oblastí vede také středoevropská tahová cesta ptactva.

Dalšími indiciemi, že se jedná o místo opravdu unikátní, mohou být PR Velký Pavlovický rybník nebo přírodní památka Osoblažský výběžek, což jsou místa v okruhu asi dvou kilometrů kolem „Džungle“.

Přístup

Nejlepší přístup do rezervace je buď od obce Osoblaha severním směrem po naučné stezce, kde je také železniční stanice nebo od Slezských Pavlovic východním směrem kolem Pavlovického rybníku II.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: