Doživotní záruka na skialpové vázání? Dynafit to umí

Doživotní záruka na skialpové vázání? Dynafit to umí

Nadšenci do skitouringu a skialpinismu mají na výběr ze dvou druhů vázání – tradiční deskové nebo pinové. Dnes se přibližně 75 % z nich rozhodne pro vázání pinové, jasnou výhodou je menší hmotnost, efektivnější chůze, lepší otáčení se a stejné vlastnosti při sjezdu. Proč si ale vybrat zrovna Dynafit?

Dynafit, inovativní značka od počátku své existence. V polovině 70. let na trh uvedli první přezkové lyžáky, díky kterým atleti vyhrávali světové poháry a olympiády ve sjezdu. Přelomem 80. a 90. let na svět přišlo i nejlehčí skialpové vázání na světě, Dynafit „Low Tech“.

35 LET ZKUŠENOSTÍ A TESTOVÁNÍ

Těžko se dohání někdo, kdo má takový náskok jako Dynafit, který přichází s doživotní zárukou na jejich pinové vázání. Jak k takovému rozhodnutí v Dynafitu přišli, popisuje produktová manažerka Greta Stehling: „Předělali jsme máš interní závazek na veřejný slib. Po léta jsme testovali, jak bychom měli dělat naše vázání, aby měla delší životnost. Od toho se odvíjelo rozhodnutí, které součástky musí být dostupné a jaké materiály musí být vyměnitelné, abychom uspokojili náš interní požadavek. A nyní jsme konečně mohli oficiálně náš slib dát prodejcům a zákazníkům.“

JAK JE „DOŽIVOTNÍ“ ZÁRUKA STANOVENA?

Doživotní záruka je vztažena k životnímu cyklu vázání. Délka životnosti vázání je stanovena na deset let. Proč tomu tak je, vysvětluje Manuel Aumann, technický manažer vázání Dynafit: „Souvisí to se stárnutím použitých materiálů, které jsou v zimě vystavovány přírodním vlivům, mrazu, UV záření, soli a syntetické materiály procházejí přirozeným procesem stárnutí. Po deseti letech je tento proces tak pokročilý, že nemůžeme garantovat odolnost materiálů. Protože materiály ztrácí svou funkčnost, nemůžeme zaručit bezpečné používání vázání, a proto je nutná jeho výměna. S tímto prohlášením neříkáme, že po této době je používání vázání nebezpečné, jen vymezujeme období, které nabízí největší bezpečnost. Čím lépe se o vázání budete starat, tím déle vám bude sloužit.“

Na všechna vázání zakoupená po 1. listopadu 2019 poskytuje Dynafit prodlouženou záruku na deset let
Na všechna vázání zakoupená po 1. listopadu 2019 poskytuje Dynafit prodlouženou záruku na deset let

JAK ZÍSKAT PRODLOUŽENOU ZÁRUKU?

Na všechna vázání zakoupená po 1. listopadu 2019 poskytuje Dynafit prodlouženou záruku na deset let namísto dvou let, které vyžaduje zákon. Zakoupené vázání je potřeba registrovat na webu www.dynafit.com/productregistration. Poté máte nárok na opravu nebo výměnu vázání po dobu deseti let. Na poškození vázání běžným používáním, neodborným zásahem a servisem nebo úpravami se LIFETIME GUARANTEE nevztahuje.

DYNAFIT

Firma se zabývá výrobou vybavení pro skialpinisty (boty, lyže, vázání a oblečení). Historie sahá do roku 1950, kdy byla spuštěna výroba prvních lyžařských bot pod značkou Dynafit. Ve firmě pracují skialpinističtí nadšenci, což se kladně podepisuje na vyvíjených produktech. Používání těch nejodolnějších materiálů pro výrobu je samozřejmostí. Vázání Dynafit jsou vyráběna ručně v Německu. Více na www.dynafit.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: