HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Downhill na Klínovci v Krušných horách + VIDEO

Downhill na Klínovci v Krušných horách + VIDEO

Vyzkoušejte si sjet trať v Krušných horách, na které se jezdil Český pohár.

Klínovec je vrchol v Krušných horách, který se šplhá do výšky 1244 metrů, a je tak nejvyšší horou tohoto severozápadního pohoří.

Downhill se jezdí od horní stanice lanovky Jáchymov, která je jen čtrnáct metrů pod vrcholem. Všechny trasy vám tak nabízí více než 400 metrů převýšení. To je zárukou skvělé zábavy. Celodenní jízdenka vyjde na 350 Kč (děti 230 Kč), jedna jízda pak 60 Kč (děti 50 Kč).

Na výběr máte ze čtyř tras

Trasa č.1 – vlastnosti: délka 2,5 km, převýšení 450 m

Trať je díky své strmosti velmi obtížná a vyžaduje vysoké nároky vybavení, fyzické a technické schopnosti jezdce. Za vše mluví to, že přímo kopíruje sjezdovku. Sjezd zakončíte u dolní stanice lanovky.

Trasa č.2 – vlastnosti: délka 4 km, převýšení 450 m

Čeká vás sjezd Pašeráckou stezkou, kterou značí žlutá značka. Opět se nejedná o nic lehkého, kde byste si mohli udělat rodinný výlet. Opět sjedete k dolní stanici.

Trasa č.3 – vlastnosti: délka 6 km, převýšení 450 m

Z vrcholu Klínovce se spustíte po zelené cyklo značce, která vás vyhodí u dolní stanice. Trasa se vyznačuje střední obtížností. Po cestě projedete také nejvýše položeným městem ČR, kterým je Boží Dar (1028 m).

Trasa č.4 – vlastnosti: délka 15 km, převýšení 800 m

Na rozdíl od předchozích tratí skončíte až v Dolním Ždáru. Celkově však trať spadá do kategorie lehkých sjezdů, protože převýšení 800 metrů je „roztaženo“ na 15 kilometrů.

Podobné úseky na vás čekají na trase č.1

S využitím krusnehory.eu

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: