Dovolená jinak: na týden v poušti! + VIDEO

Dovolená jinak: na týden v poušti! + VIDEO

Pomalu, ale jistě, se blíží léto a pro většinu z nás je to čas dovolených, radostných výletů a odpočinkových (zejména myšlenkově) akcí. Možná právě i vy přemýšlíte, kam letos vyrazit? Zkuste výběr místa pojmout dle dnešního tipu – netradičně!

Do pouště!

Trojce amerických amatérských nadšených cestovatelů a dobrodruhů, o níž bude dnešní (video) příspěvek, dobře poslouží jako příklad, pokud si nejste jistí výběrem místa své letošní dovolené a stále váháte, kam se ubrat. Do vysokých hor, k jezeru, nebo po památkách? Tato skupinka se vydala na zdánlivě nehostinná místa – do pouště, polopouště, vyschlých kaňonů a hlubokých údolí řek s písečnými břehy … pěšky, na kajaku, autem … užívali si to náramně, uvidíte sami!

Aktéři čtvrthodinového videa z produkce skvělého Mammoth Media se vydali do takových míst konkrétně v americkém státu Utah, Arizona a následně do Nového Mexika. V těchto zemích naleznete lokality ne zcela lidem příjemné pro delší pobyt, pochod s batohem či trávení vlastního volna. O tom to ale očividně není – v dobré partě se skvělá dovolená povede kdekoliv a vždycky a všude je co dělat!

A to je vlastně rada, kterou se vyplatí občas využít: netřeba neustále jezdit na vyhlášená místa, kam „jezdí každý“ (a kde je možná svým způsobem zaručen přísun dobrých zážitků…). Někdy se perfektní dovolená vydaří s přáteli, drahou polovičkou nebo i rodiči na místě, o němž jste původně ani neuvažovali. Poušť máme z Evropy sice trochu z ruky, ale všude okolo je určitě spousta jiných netradičních míst k navštívění!

Máte třeba vy osobně nějaký tip?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: