DOLOMITE – POCTIVÉ BOTY S VELKOU HISTORIÍ

DOLOMITE – POCTIVÉ BOTY S VELKOU HISTORIÍ

První stopa člověka na vrcholu obávané velehory K2, rekord v grónské pustině, první vstřikované lyžáky a průkopnická podrážka ABS… To je jen malý výčet zlomových momentů italské značky Dolomite, která už dlouhá léta spoluutváří historii odolné sportovní obuvi.

ITALSKÝ PŮVOD

Dolomite je vzorovým představitelem severoitalského sportovního obuvnictví. Má více než stoleté zkušenosti s vývojem a výrobou těch nejlepších outdoorových bot, ale i oděvů. Jejich kořeny jsou v dolomitských horách a v dlouholeté tradici. Dnes nabízí milovníkům outdooru kvalitní kožené boty a elegantní sportovní oblečení, které jsou doma v horách i ve městě.

JAK TO ZAČALO

Začalo to skoro pohádkově. V roce 1897 založil teprve 17letý Giuseppe Garbuio v městečku Volpago del Montello, pod posledním hřebenem, který odděluje Pádskou nížinu od Dolomit, malinkou společnost: Fabbrica Scarpe Montello. Kdyby dnes Giuseppe žil, řekl by vám, že to ale žádná pohádka nebyla. Byla to hlavně tvrdá dřina, podhorská úpornost a vytrvalost, které způsobily, že z malé manufaktury relativně brzy vznikla továrnička na výrobu obuvi La Dolomite. Od roku 1912 se značka soustředila na výrobu bytelné pracovní obuvi a horských bot, které se rychle staly nezbytnou pomůckou horalských průkopníků.

NA VRCHOLU K2

Od padesátých let, kdy začaly nejslavnější expedice do Himálají, si získaly boty Dolomite pověst těch nejlepších expedičních speciálů. V červenci roku 1954 si italští horolezci Achille Compagnoni a Lino Lacedelli v základním táboře obávané a nebezpečné hory K2 nazuli horolezecké boty Dolomite a 31. 7. stanuli jako první lidé na vrcholu. Byl to úžasný výkon. Pouhý rok poté, co Edmund Hillary a šerpa Tenzing Norgay zdolali Mount Everest. Na další úspěšný pokus na K2 se totiž čekalo neuvěřitelných 23 let. Úspěch z roku 1954 připomíná oblíbená kolekce bot Dolomite 54.

TREKOVÉ BOTY DOLOMITE

DOLOMITE W'S STEINBOCK WT GTX 2-0DOLOMITE CRODAROSSA HI GTXDOLOMITE TORQ TECH GTX
DOLOMITE W’S STEINBOCK WT GTX 2.0DOLOMITE CRODAROSSA HI GTXDOLOMITE TORQ TECH GTX
Lehká turistická dámská obuv na letní trekking a celodenní výlety do hor. Kombinace vyspělých technologií zaručuje prodyšnost, lehkost, nepromokavost a pohlcuje otřesy.Lehká horská nástupová obuv Dolomite Crodarossa Hi GTX.  S prodyšným svrškem Superfabric®, v úzkém střihu. Vibram® Crossover ze směsi Megagrip zaručuje skvělý grip. Plně nepromokavá, s tkaničkami, které se nerozvazují.Torq Tech GTX je víceúčelová horolezecká bota vyvinutá na technické túry ve středních výškách a ferraty. Navržena v Itálii. Vhodná i na krátké cesty přes ledovec a ledová pole. Nabízí Gore-Tex®, podešev Vibram® Mulaz s možností připevnit mačky.
Cena 5 890 KčCena 5 750 KčCena 8 550 Kč

ÚSPĚCH NA DHAULAGIRI

Dolomite jako by se staly specializovanou obuví na ty nejobtížnější velehory a vysokohorské podmínky. Až v roce 1960 dobyla švýcarská expedice v botách Dolomite jako první na světě další obávanou horu Dhaulagiri. Sice až sedmý nejvyšší vrchol na světě, který však po katastrofické sérii neúspěchů dostal pověst prakticky nezlezitelné hory. Památku tohoto prvovýstupu dnes připomíná model Dolomite Dhaulagari.

Jsou to jen příklady průlomových expedic, právě ony však posloužily k zavedení zásadních inovací do standardní výroby. Proto outdoorové  boty Dolomite poctivě sloužily a dodnes slouží i tisícovkám horolezců, bezejmenným lezcům, průvodcům, turistům i milovníkům hor.

Společnost v průběhu dalších let rozpřáhla perutě a podnikla průlom také do oděvního sektoru, v němž se proslavila v 80. letech velmi oblíbenou péřovou bundou Dolomite.

DALŠÍ INOVACE A PRVENSTVÍ

A inovace pokračovaly dál. Jednou z nejpozoruhodnějších byla koncem devadesátých let podrážka ABS, vyrobená ze speciální gumové směsi. V roce 2007 pak vznikl systém podešve a svršku nazvaný Back Bone Base – inovativní, anatomicky tvarovaný klín EVA.

LIFESTYLOVÉ BOTY DOLOMITE

DOLOMITE 54 HIGH FG GTXDolomite DhaulagiriDOLOMITE 54 LOW FG GTX
DOLOMITE 54 HIGH FG GTXDOLOMITE W’S 60 DHAULAGIRIDOLOMITE 54 LOW FG GTX
Kožené kotníčkové boty s nadčasovým italským designem jsou vhodné na výlet do přírody i na každodenní cesty do práce. Povrch je ošetřen olejem pro lepší odolnost. Oceníte i praktickou a pohodlnou podrážku VIBRAM® a membránu GORE-TEX.Vyrobeny z jemné kůže Crazy Horse a nubuku a vybaveny vlněnou podšívkou. Prvotřídní materiály. Vysoce kvalitní zpracování. Nášivka na počest historického prvního výstupu na Dhaulagiri v roce 1960.Nezaměnitelný design Cinquantaquattro přenesený do lehké a pružné boty se silnou metropolitní duší. Elegantní a zároveň sportovní bota, která kombinuje elegantní a hladké linie městské obuvi s technologií GORE-TEX.
Cena 3 960 KčCena 5 350 KčCena 4 550 Kč

VYROBENO V ITÁLII

Není určitě náhoda, že boty Dolomite se dodnes vyrábí v italském regionu Veneto v oblasti města Montebelluno. Pyšní se tam dlouhou tradicí obuvnictví, obohacenou produktivními znalostmi a dovednostmi, které umožňují po generace vynikat v oboru. Dolomite je toho vzorovým příkladem.
V Česku najdete nejširší výběr Dolomite v českém řetězci se špičkovým sportovním vybavením Endorphin Republic. Najdete zde desítky modelů lifestylových i trekových bot Dolomite, ale i hezkou a kvalitní kolekci elegantního sportovního oblečení Dolomite, včetně hřejivých péřových bund.

OBLEČENÍ DOLOMITE – DÁMY

DOLOMITE JACKET CORVARA METALLICDOLOMITE VEST LONG 76 FITZROYDOLOMITE JACKET HOOD CORVARA SATIN
Měkká, hřejivá A lehká dámská bunda zateplená kachním peřím ze zodpovědných zdrojů. Vnější lesklý materiál dodává metalický efekt celé bundě. Lehká dlouhá dámská vesta – pro dámy na zimu jako dělaná. Má nastavitelnou kapuci a nadměrné dvojité kapsy na ruce. Úžasný funkční kus oblečení v duchu velkolepých expedic z minulých dob.Měkká a hřejivá dámská bunda s kapucí Corvara Satin Hood je lehká péřovka s originálním designem.  Skvělý partner pro chladné dny.
Cena 9 590 KčCena 7 990 KčCena 7 490 Kč

OBLEČENÍ DOLOMITE – PÁNI

DOLOMITE JACKET HOOD CORVARADOLOMITE PARKA 1966 GROENLANDIADOLOMITE PARKA 76 FITZROY
Pánská bunda s kapucí Corvara, vyrobená z mini ripstopu, zateplená kachním peřím, je přesně to, co na zimu potřebujete. Je dostupná v různých barvách. V tomto provedení s praktickou kapucí.Hřejivá pánská bunda s péřovým zateplením je vyrobena z hladkého, vodoodpudivého materiálu s obsahem recyklovaného polyesteru. Bunda je inspirována slavnou italskou expedicí do Grónska v roce 1966.Lehká pánská bunda s péřovým zateplením se bude ideálně hodit na různá zimní dobrodružství. Legendární funkční bunda v duchu původních velkých horských expedic.
Cena 7 450 KčCena 12 790 KčCena 10 690 Kč

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: