„DOLNÍ BLOK“ v Ostravě se pomalu zaplňuje chyty

„DOLNÍ BLOK“ v Ostravě se pomalu zaplňuje chyty

Lezci v Ostravě a okolí si museli v posledních měsících připadat jako ve snu, když se loni otevřela nová lezecká stěna a pár měsíců na to došlo k velkému rozšíření boulderovky Tendon BLOK.

Už dávno neplatí, že lezení v Ostravě znamená buďto vyrazit na stařičkou, ne zrovna opečovávanou stěnu do Ostravy-Přívozu, anebo jít traverzovat do centra města, ke břehům Ostravice, po tamním nábřeží.

„Mučírnu“ už prověřil i Adam Ondra

Od nového roku mohou ostravští lezci trápit prsty v rozšířeném prostoru boulderovky Tendon BLOK, který dostal pojmenování „Dolní Blok“. Lezeckou plochu vám bohužel neřeknu, ale je to vééélké (viz fotky). Drtiči a rubači se už určitě zamilovali do tzv. „mučírny“, která představuje „království campusů“ a jiných ohýbačů těla.

„Dolní Blok“ už stihl koncem ledna zkolaudovat Adam Ondra, který do Ostravy přijel v rámci akce „Desetiboj“, což je klání, ve kterém borci poměřují své síly v deseti, spíše campusových, disciplínách. Závodníků bylo celkem devět, včetně Martina a Štěpána Stráníkových. Adam ještě přidal povídání o uplynulé sezóně, která už je na BLOKu tak trochu klasikou. Přednášel i Martin Stráník.

Jak šel v Ostravě lezecký čas…

Rok 2007 znamenal výstavbu venkovní stěny s výškou cca 13 metrů v areálu gymnázia Volgogradská, v městské části Ostrava-Zábřeh. O dva roky později vyrostla „plechovka„, což je cca 12 metrů vysoká venkovní lezecká stěna v Ostravě-Vítkovicích (pár metrů od BLOKu), přístupná veřejnosti zdarma.

V roce 2012 byl započat sociální projekt s názvem „Družba bouldering wall„, což je boulderovka v Ostravě-Porubě s jedinečnou atmoškou, která zažila spoustu památných kaleb v rámci mnoha přednášek, koncertů, promítání, rozluček, narozenin a třeba i oslavy hezkého dne. Pěkný rozhovor s jejími zakladateli jste si u nás už mohli přečíst.

Loni v říjnu jsme se v Ostravě konečně dočkali i pořádné stěny, když v Dolní oblasti Vítkovice vyrostlo lezecké centrum Tendon Hlubina. Výška stěny je 20 metrů a lezecká plocha 1000m2.

A ta sranda ve Výškovicích nestojí za řeč Smějící se.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: