HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Dokumentární film Shoshala v HD – památka Giovanni Quiricimu

Dokumentární film Shoshala v HD – památka Giovanni Quiricimu

Snímek, který je k vidění online, zobrazuje odvahu a entuziasmus při lezení na vrchol Shoshala (4700 m), ležící v severní Indii. Vznikl pro Giovanniho, který loni tragicky zemřel v severní stěně Eigeru (3970 m).

Hlavními aktéry jsou Elie Chevieu, Giovanni Quirici (oba Švýcarsko) a Yannick Boissenot (Francie). Poslední jmenovaný splnil slib, když vytvořil tento dokumentární film na památku Giovannimu. Ten podlehl severní stěně Eigeru ve věku 32 let, když lezl cestu zvanou Le Chant du Cygne (7a/6b+ obl.) Příčinou smrti byl silný pád do lana.

O projektu

Unikátnost filmu spočívá v tom, že celý projekt nebyl nějak důkladně naplánován. Předcházel mu jen malý Elieho průzkum při jeho boulder-tripu.

Cestu nazvali Trishul direct (700m, 7b). Při přelezu této mohutné stěny strávili v Indii dva měsíce. Za dobu pobytu v základním táboře (3 týdny) měli jen tři slunné dny. To jen dokresluje obtížnost projektu.

Když se díváte na tento film, musíte vidět, že Giovanni žil svůj sen. Obzvlášť krásné je, když na konci křičí: „It´s time to die“. Tak trochu chápu tyhle pocity, kdy vaším tělem prochází tolik štěstí, že se chováte jako malé dítě. Moje věta je v těchto chvílích: „Miluju svůj život“ a křičím to tak hlasitě, jak je to jen možné.

Teď už slibovaný film v HD kvalitě:

happyclimb.com

planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: