Dobrodruh roku 2013 + VIDEO

Dobrodruh roku 2013 + VIDEO

  Kdo je největším dobrodruhem za uplnulý rok? Kdo posunul hranice možného a nemožného ve světě outdooru a adrenalinu? A co konkrétně předvedl?

Stoupající hvězdy

Nejznámnější a zřejmě největší cestovatelsko – outdoorovo – vědecká společnost na světe National Geographic už po osmé vyhlašovala cenu Dobrodruh roku, do níž se při hlasování nezapojuje nikdo jiný než samotní diváci a fanoušci. Nominace nepodléhá takřka žádným pravidlům, o pestrobarevnost „kandidátů“ tu není žádná nouze.

Letos tak vedle sebe stály hvězdy jako extrémní chilský surfař Ramon Navarro, rakouský sólo lezec David Lama nebo například Jihoafričan Steve Fisher, kayakářská zářící hvězda, a mnozí další. Jedno jméno však při hlasování, které probíhalo od listopadu 2012 do poloviny ledna 2013, převyšovalo všechna ostatní a v rámci uplynulého dění v loňském roce se není čemu divit.

Božský Felix

Bylo to jméno Felixe Baumgartnera – s trochou nadsázky by se dalo hovořit o miláčkovi adrenalinového světa mezi diváky a fanoušky. Ten totiž nabídl všechno – adrenalin, dobrodružství, posunutí hranic lidských možností a co víc – jeho fanoušci mu mohli držet palce přímo on-line (na našich stránkách také!). Ano, pamatujete si to dobře, právě on seskočil z nejvyšší výšky v historii přibližně 39 kilometrů nad povrchem Země a překonal i rekord rychlostní. Bylo to famózní, dechberoucí a zřejmě právem letošní cenu získal. Gratulace nejen od nás z redakce, ale i od samotného vyhlašovatele ceny!

Podívejte se na povedený sestřih všech „dobrodruhů“ přímo od National Geographic, kteří si našli místo mezi svými příznivci, určitě je budete znát a pokud ne, blíže si je dohledáte, abyste se podívali na jejich výkony.

Zdroj: adventure.nationalgeographic.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: