HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Do akce už jen s dálkově řízeným letounem! + VIDEO

Do akce už jen s dálkově řízeným letounem! + VIDEO

Poslední roky jsou nejen v outdooru, ale hlavně ve světě filmařského umění (či vojenství) ve znamení dálkově řízených letounů, v angličitně označovaných jako drones či někdy přímo ve spojení s natáčením jako cinedrones. Jak vypadá výsledek z natáčení pomocí tohoto stroje?

Stroje v akci

Norská filmová produkce Antimedia vzala natáčení za pomoci techniky útokem a do svého každodenního repertoáru zařadila také „cinedrone“, tedy dálkově řízený letoun s kamerou či digitální zrcadlovkou pro získání těch nejlepších záběrů a netradičních úhlů pohledů na akci.

Podobné stroje neohrozí zřejmě nic (neberte to, prosím, doslova) – můžete natáčet na horách, na moři, na sněhu, ve městě, kdekoliv. Propracovaný systém několika vrtulí a kloubového uchycení techniky určené k natáčení s bezdrátovým přenosem dat dělá z toho „robota“ nadčasového společníka. Kvalita znamená často i vysokou cenu, desítky tisíc vám na to stačit určitě nebudou … pro zájemce o podrobnosti techniky doporučuju například tyto stránky.

A jak vůbec takový výsledek práce s dronem v outdoorovém odvětví vypadá? Myslím, že se vám určitě bude líbit …

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: