Dětská bunda Didriksons1913 Cooper Print

Dětská bunda Didriksons1913 Cooper Print

Švédská značka Didriksons1913 má v nabídce spoustu dětského vybavení včetně celorozepínacích softshellových bund s membránou a s dobrou odolností proti větru a částečně i dešti. Bundy jsou v několika střihových a barevných mutacích, my jsme testovali barevně výrazně pojatý model Cooper Print…

Švédská značka Didriksons1913 má v nabídce spoustu dětského vybavení včetně celorozepínacích softshellových bund s membránou a s dobrou odolností proti větru a částečně i dešti. Bundy jsou v několika střihových a barevných mutacích, my jsme testovali barevně výrazně pojatý model Cooper Print.

Materiálem bundy Cooper je 100% polyester s membránou a s příjemným vnitřním flísem. Bunda nemá podlepené švy, to ale není nezbytné u softshellových bund, u kterých není 100% nepromokavost zásadní otázkou. Příčinou je struktura softshellového materiálu, kterou voda časem pronikne dovnitř i v případě, že bunda má přelepené švy. Použitý softshell si z outdoorového pohledu vede vcelku dobře, udrží 3 m vodního sloupce a jeho prodyšnost je 5000 g/m2/24 hod. Výrobce hmotnost neuvádí, my jsme u testované bundy velikosti 130 zvážili 520 g.

Součástí bundy je velká odepínatelná kapuce, která se připíná/odepíná pomocí druků na stojáčku. Kapuci je možné trochu stáhnout v předozadním směru pomocí pásku se suchým zipem. V místech styku s obličejem je kapuce olemovaná pružnou a hodně jemnou látkou, která jako jedna z mála dílů bundy trochu v rámci testu kazí celkový dobrý dojem z použitých materiálů, protože se na ní tvoří viditelné žmolky. Podle vyjádření výrobce je již materiál lemu kapuce pro příští sezóny nahrazen jiným, který žmolkování nezpůsobuje. Naproti tomu vnitřní flísová vrstva zůstává bez žmolků a je stále příjemně hebká. Proti studenému větru, který by zalezl pod bundu, lze stáhnout rukávy kolem zápěstí pomocí pásku se suchým zipem a spodní okraj bundy je možné stáhnout jednoručně provedeným stahováním ukončeným v kapsách takže s nikde nepletou volné konce stahovaček.

V průběhu testu se osvědčilo jak pružné stahování, tak i použité zipy, v tomto směru nebyly žádné problémy. Hlavní zip je krytý vnitřní légou a pod bradou je překryt, aby nedošlo k nepříjemnému kontaktu jezdce s kůží na krku. Dvě přední kapsy se svislým vstupem jsou uzavíratelné na zip. Jak zipy obou kapes, tak hlavní zip jsou v provedení s jedním jezdcem, zipy jsou na horním konci překryté a současně tvoří designový doplněk v kontrastní zelené barvě a se spirálou otočenou dovnitř.

Breeze systém označuje provedení, které se zaměřuje na prodyšnost a zároveň větruodolnost. Obojí se ukázalo jako postačující, pokud ovšem pomineme určitou skoupost v slovním hodnocení malé testerky, to je ale obecný problém testování dětského vybavení. Bezpečnost pohybu dětí v bundě trochu zvyšují drobné reflexní prvky, ale vzhledem k použitému vzoru jsou dostatečně výrazné i samotné černobílé pruhy vlastního materiálu. Bunda se také dobře pere a materiál neztrácí své vlastnosti. Co se týče velikosti, doporučuji dobře vyzkoušet, velikost 130 je na testerku 134 cm stále ještě dost velká. Je to tím, že u kolekce Kids jsou velikostní řady posunuty směrem nahoru, takže například dítěti, které měří cca 138 cm, dostačuje velikost oblečení 130 cm, nikoliv 140 cm.

Vedle typu Cooper Print je v nabídce také bunda Emily Print (ve stejné ceně), která se liší pouze mírně ve střihu, je malinko kratší a mírně vypasovaná. Materiál je stejný a také ukončení zipů či kapuce jsou stejné. Pro děti a juniory je důležitou informací barevnost. Model Cooper Print je bílý s černými pruhy (Graphite brush), Emily je také bílá, s jemným šedým potiskem (Grapfic Bloom). Obě bundy mají výrazně barevné zipy. Pokud se výrazný potisk někomu nebude líbit, může zvolit nepotištěné modely Cooper v modré barvě a Emily v barvě červené. Tyto základní modely stojí 1750 Kč.

Bundy Cooper Print a případně Emily Print jsou určeny pro rodiče, kteří dětem chtějí dopřát jak funkční, tak i designově pojaté vybavení. Díky pestrým vzorům se bunda líbí jak mě, tak i dítěti a připomínky až na lem kapuce v podstatě žádné nemám.

© Svět outdooru, test listopad 2010, text Jana Veselá a redakce Světa outdooru foto Honz Novotný

Placené odkazy k tomuto článku:
Kompletní sortiment Craft, Didriksons1913, Inov-8, Silva, Gerber, Hestra, Lillsport a Vavrys
naleznete ve specializované prodejně Vavrys, Lidická 32, Praha 5-Smíchov

Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: