Dech hor v Pasekách nad Jizerou představuje zajímavé hosty

Dech hor v Pasekách nad Jizerou představuje zajímavé hosty

„Dech hor“ – Festival alpinismu a dalekých cest má v Pasekách nad Jizerou již čtyřletou tradici. Letos v pátek, 12. září v 18:00, bude zahájen jeho 5. ročník. Můžete se těšit na Honzu Trávníčka, Petra Maška nebo Lucku Hrozovou.

Kraj „Zapadlých vlastenců“, horská obec Paseky nad Jizerou, se nachází mezi Harrachovem a Rokytnicí a hlavní téma festivalu bylo vždy horolezectví v čele s vyprávěním Radka Jaroše nebo Máry Holečka. I letos zavítáme na K2, poslední úspěšnou expedici představí Honza Trávníček s Petrem Maškem. Horolezcký program doplní drytoolovou a ledolezeckou přednáškou Lucka Hrozová.

Letošním výrazným tématem festivalu bude mimo horolezectví seakajaking – na mořských kajacích se podíváme na Aljaška, do Grónska, na Liparské ostrovy a také 5000 km kolem Skandinávie.

Festival je především pro lezce a turisty, ale i cyklisti i rodiny s dětmi si zde mohou přijít na své. Každoročně je připraven večerní i denní program. Letos bude zpestřen i tréninkem s mistrem světa Martinem Koukalem, Boot Campem a možností vyzkoušet či potrénovat slack line. Ve volných chvílích můžete vyzkoušet i jednu ze tří lezeckých oblastí v blízkém okolí Pasek.

Oblibě se u návštěvníků těší i horská diskotéka s karaoke.

Zahájení festivalu v pátek 12. 9. v 18:00 před hospodou U Hermíny /v zateplených stanech) v Pasekách nad Jizerou, č.p. 21. Více k programu i ubytování na www.dechhor.cz.

Festival Dech hor

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: