HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Dawn Wall očima Kevina Jorgesona

Dawn Wall očima Kevina Jorgesona

Uplynuly už čtyři měsíce, co Kevin Jorgeson a Tommy Caldwell přelezli nejtěžší bigwallovou cestu „Dawn Wall“ v Yosemitech. Ale je tomu sotva týden, co do světa vypustili krátký film, dokumentující svůj úspěšný pokus. Video je online a zdarma.

Necelou půl hodinu dlouhý snímek z pohledu Kevina Jorgesona popisuje 27 délek, z nichž dvě byly za 8b+ a jedna za 9a, v jihovýchodní stěně El Capitana, které jim v rámci závěrečného pokusu zabraly 19 dní. Samotný projekt však trval dlouhých sedm let, ve kterých se americká dvojice s přestávkami neustále vracela. V některých obdobích s nimi v údolí byly i jejich rodiny. Teprve v prosinci přelezli klíčovou čtrnáctou délku, která znamenala obrovský posun v projektu.

O projektu v „Dawn Wall“ jsme vás průběžně informovali. A jelikož si Kevin s projektem dost vyhrál i po mediální stránce, jsou zveřejněny i některé zajímavé statistiky.

Závěrečný pokus ovlivnily Kevinovy poranění prstů a mrazivé lednové počasí v čele se silným větrem. Stěna se tak stala téměř na tři týdny jejich domovem.

https://www.youtube.com/watch?v=DmxLfn4Pjfs

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: