Davos Klosters láká cyklisty na 1.300 km tras

Davos Klosters láká cyklisty na 1.300 km tras

Alpská krajina okolí Davos Klosters je různorodá a nabízí cyklistům zábavu, výzvy a také adrenalin – a je jedno jestli se jedná milovníky free ridu, profesionální cyklisty nebo příležitostné jezdce.

Milovníci náročného terénu mohou v Davosu využívat všechny stezky pro hiking již od 80. let. K této změti 1.300 km se v současné době přidaly také lanovky, které převáží také kola. Rekreační cyklisté a rodiny si mohou užít udržovanou síť cest vinoucích se podél horských řek a skrz romantická údolí. Možné je také zapůjčení elektrokol. Dobíjecí stanice přitom čeká na každém rohu. Pořádnou dávku vzrušení si pak mohou návštěvníci užít na trase Gotschna freeride piste nebo Bahnentour, kde si mohou vyzkoušet sjezd s více než 10.000 metrovým převýšením.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Nekonečné trasy pro horská kola

Davos Klosters a Prättigau jsou jednou z nejoblíbenějších destinací v kantonu Graubünden. Alpské trasy jsou zde příslibem dlouhé a plynulé jízdy i pro ty zkušenější bikery. Od roku 2011 je jim k dispozici také freeridová stezka z Gotschnaboden do Klosters a bike park v Davosu, který dále doplňuje rozsáhlou nabídku oblasti.

Nejoblíbenější část Tour de Suisse

Davos, nejvýše položené město v Evropě, byl již 11krát cílovou stanicí cyklistické události Tour de Suisse. Davos je obklopený velkými alpskými průsmyky a trasa vedoucí skrz dva z nich – průsmyky Albula a Flüela – je klasikou silniční cyklistiky. Také v údolích okolo Davos Klosters je možné najít krásné trasy bez provozu nebo náročné výstupy s dechberoucími výhledy.

Skrz šest horských údolí na kole

V Davos Klosters a Prättigau si užijí také rekrační cyklisté a rodiny. Stezky s malým provozem vedou podél řeky Landquart nebo ve větší nadmořské výšce kolem řeky Landwasswe a skrz divokou krajinu Zügenschluchské rokle. Zde je také mnoho malých nenáročných odboček a lesních cest k prozkoumání.

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: