David Lama Zillertalské Alpy prostě miluje!

David Lama Zillertalské Alpy prostě miluje!

Rakušan David Lama patří mezi horolezce, kteří si vybírají obtížné horolezecké cesty, při kterých se nehledí na nadmořskou výšku. Jeho poslední výkon v Alpách se těmto podmínkám nevymyká a ještě k nim přidal „sólo styl“, tedy lezení bez jištění!

David nejel daleko a při svém horolezeckém snažení zůstal doma v Rakousku. V květnu se vydal do Zillertalských Alp, konkrétně na horu Sagwand (3224 m). K jejímu vrcholu stoupal 800 metrů dlouhou cestou Mittelpfeiler, která na mixové škále dosahuje obtížnosti M5. To by samo o sobě nebylo tak zázračným kouskem, jenže David lezl sám a tedy bez jištění.

„Celé lezení bylo relativně lehké, a proto jsem mohl cestu přelézt sólo bez použití lana, i když jsem ho měl v batohu“, dodal k obtížnosti a stylu Lama. 800 metrový výstup severní stěnou (cesta Mittelpfeiler) mu tak zabral pouhé čtyři hodiny.

23 let starý David Lama také vysvětlil, co pro něj oblast Zillertalských Alp, přesněji řečeno údolí Valsertal, znamená: „Je to pro mě opravdu zvláštní místo, na kterém jsem strávil mnoho času. Místní cesty se často vyznačují vysokou technickou obtížností, a proto se cítíte jako ve velehorách.“

Davidovi se v Zillertalských Alpách daří

V dubnu roku 2012 tady přelezl další cestu Badlands (700m, 6a M5 WI4 A1), která leží na bezejmenné stěně mezi vrcholy Sagwand a Hohe Kirche. Jak jinak než sólo.

Trochu aktuálnější je březnový zimní prvovýstup z tohoto roku na již zmíněný Sagwand, ale cestou Schiefer Riss. Spolulezci mu byli Hansjörg Auer a Peter Ortner. Tuto zimu šlo o jeden z nejhodnotnějších horolezeckých výkonů, které byly v Alpách předvedeny.

S využitím planetmountain.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: