Další způsob konzervace masa, tentokrát úplně zadarmo + VIDEO

Další způsob konzervace masa, tentokrát úplně zadarmo + VIDEO

Před pár týdny jsme vám ukázali, jak si udělat sušené maso na expedice a ušetřit tím nějaký peníz. Pár z vás se ozvalo s tím, že když se k masu přičtou náklady na energii, tak to vyjde skoro stejně jako v obchodě. Zkusme to tedy jinak…

Konzervace uzením

Uzení je z energetického hlediska téměř zadarmo, teda pokud u toho nepodpálíte les. Není to však tak dokonalá metoda konzervace jako sušení, a to z hlediska trvanlivosti. Zatímco sušené maso vám vydrží i několik měsíců, uzené maximálně 2-4 týdny (při dvoudenním uzení). Pokud budete udit celý den, tak by mělo maso vydržet asi týden.

Budete k tomu potřebovat maso nakrájené na plátky o tloušťce cca 5 cm. Dále je potřeba zvládnout rozdělat „dakota oheň“ a poslední předpoklad je stavba konstrukce, na které bude maso zavěšeno.

Obr. dakota oheň

Video – dakota oheň (cílem je vytvářet kouř ne teplo, proto použijte tvrdé dřevo bez pryskyřice, případně jej trochu namočte)

Video – uzení a konstrukce (když přežijete úvodní písničku tak už to bude jen lepší :-D, takto krátce uzené maso vydrží cca 2 dny)

Nevím, jestli si budete tímto způsobem připravovat maso na vaše cesty, ale za pobavení a dobrý oběd to určitě stojí. Dobrou chuť!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: