HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Další zajímavý bod na mapě cyklisty – Nové Město pod Smrkem

Další zajímavý bod na mapě cyklisty – Nové Město pod Smrkem

Už je to nějaký čas, co byl v podhůří Jizerských hor po usilovné práci vystavěn ráj pro cyklisty s názvem „Singltrek pod Smrkem“, kde najdete mnoho tras, na kterých se vyřádí jak vyjížďkoví cyklisté, tak zkušenější jezdci. Organizátoři téměř každý rok přicházejí s novinkami a dodatečnými úpravami.

Tratě jsou barevně označeny a liší se také obtížností

Nejvíce schopností musí jezdci prokázat na černých trasách, ve kterých jsou zařazeny prvky, jež se vyskytují na závodech světového poháru. Ostatní trasy nesou barevné označení modrá a červená, které jsou sjízdnější. Všechny jsou navíc propojeny, takže je návštěvníci mohou různě kombinovat.

Fialová trasa, která je dlouhá jeden kilometr, byla přizpůsobena také pro nejmenší jezdce. Poslední z výčtu tras je zelená, která má šířku dva metry a kromě cyklistů slouží také pro vozíčkáře.

Délky jednotlivých tratí jsou od 1,8 km (zelená) až po 10,6 km (černá – Hejnický hřeben), ale jak už bylo řečeno, všechny jsou propojeny, takže ujeté kilometry mohou být téměř neomezené. Do budoucna by však nemělo zůstat pouze u současných tratí. V plánu je navázat na ně další cyklotrasy, které by měly nabízet sportovní vyžití i na několik dní.

Nejnovější přírůstek, jedna ze tří černých tras – Hejnický hřeben

Aktuální stav stezek můžete kontrolovat přímo na oficiálním webu. Najdete na něm také instrukce, co si vzít s sebou, detailní rozepsání jednotlivých tratí a další rady pro začínající jezdce.

Odkaz na mapu

Co je singltrek?

Singltrek je značkový produkt přírodě blízkých stezek pro terénní cyklistiku. Je projektovaný podle speciální metodiky, která cyklistům poskytuje maximální zážitek a zajišťuje co nejvyšší bezpečnost a šetrný přístup k přírodě.

S využitím singltrekpodsmrkem.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: