Cyklistický ráj Saalbach Hinterglemm

Cyklistický ráj Saalbach Hinterglemm

Kilometry nejlepších tratí a trailů, supermoderní lanovky, které dopraví bikery na ty nejkrásnější horské vrcholy. Saalbach Hinterglemm je rájem pro cyklisty a boduje také svými legendárními traily, jako je Hacklberg-Trail a trail mistrovství světa v Epic Bike Parku Leogang!

Ať už se jedná o krátké vyjížďky, dlouhé výlety nebo sjezdy plné klopenek – nabídka v Saalbach Hinterglemm rozbuší srdce všem cyklistům. Tato oblast v srdci Salzburska si vydobyla pozici přední rakouské destinace pro horská kola. S více než 400 km tras pro horská kola všech stupňů obtížnosti, značenými údolními cyklostezkami a úchvatnou krajinou boduje region SalzburgerLand v každém ohledu a hrdě se řadí na první příčku jako největší rakouský bike region.

Sportovní maratonské trasy, přírodní singltreky, akční freeridové trasy a dobře rozvinutá síť stezek tvoří ideální základ pro výlety, které uspokojí každý vkus. Saalbach Hinterglemm je rájem nejen pro profesionály, ale na své si přijdou i hobby sportovci nebo děti. Svou vysněnou túru si můžete naplánovat už doma – četné trasy jsou uvedeny v 3D mapě zdarma. Informace zahrnují výškový profil, roadbooky a GPS data pro cyklonavigaci ke stažení.

Poprvé v Saalbachu

  • Big 5-Bike Challenge – Díky pěti horským železnicím v regionu se můžete dostat nejen na nejkrásnější singltreky, ale také na nejžhavější sjezdy v bikeparcích v Saalbachu Hinterglemmu a Leogangu.
  • Panorama Alm a Wetterkreuz tour – Jízda na kole horskou krajinou, kochání se výhledem a sportovní aktivity na čerstvém vzduchu. Zde nejde o výkon, ale o prožití nezapomenutelných prázdninových okamžiků. Panorama Alm Tour si tento název zaslouží. Má mírné stoupání a umožňuje spontánní prodloužení túry v okolí Kohlmaisu. Kdo chce sbírat první trailové zkušenosti, může začít s trasou Monti-Trail, která je ideální pro začátečníky. Další variantou je Wetterkreuz Tour, kde si můžete ušetřit až 500 metrů díky lanovce Reiterkogelb.
  • Hochalm-Trail – Hledáte individuální a jedinečnou túru? Hochalm-Trail není přeplněná a nenajdete na ní žádné přímé trasy. Mnoho variant vedoucích k začátku stezky i samotná přírodní a částečně technická stezka jsou tím pravým pro splynutí s krajinou a její plnohodnotné prožití.
  • Okruh Talschluss je tou pravou túrou pro nováčky na horských kolech. Zde se můžete poprvé postavit výzvě jízdy na horském kole. Různé chaty na trase zvou k odpočinku a krátká zajížďka na trail v Ossmannalm zaručuje první zážitek na singltreku. 

Nejširší nabídku průvodců a map Rakouska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

Saalbach pomocí lanovek

V letních měsících se můžete z centra Saalbach Hinterglemm pohodlně a v klidu vydat do hor. Až šest lanovek zajišťuje bezstarostný výstup rodinám, turistům, cyklistům a milovníkům přírody. Zde najdete veškeré informace o lanovkách v provozu během léta, otevírací době a cenách.

  • H1+H2 KOHLMAIS GONDOLA – Údolní stanice se nachází v centru Saalbachu, horní stanice leží v nadmořské výšce 1 794 m. U údolní stanice je k dispozici bezplatné parkoviště. Na Kohlmaisu se nachází Montelinova dobrodružná stezka, Monti-Line a Panorama-Line (cyklostezky pro začátečníky), Wurzel-Trail (single trail a spojení s Bikeparkem Leogang), nebo park pro výuku jízdy na kole
  • D1 GONDOLA REITERKOGEL – Údolní stanice lanovky se nachází v centru Hinterglemmu. Horní stanice leží v nadmořské výšce 1 480 m. Placená parkovací místa jsou k dispozici v garáži. Atrakce na Reiterkogelu: Lesní wellness stezka, cyklostezky Blue-Line, Pro-Line a Evil Eye-Line, Pumptracková dráha Reiterkogel
  • Údolní stanice lanovky B1+B2 12er KOGEL se nachází západně od centra Hinterglemmu. Horní stanice leží v nadmořské výšce 1 984 m. Zajímavosti na Zwölferkogelu: Dětské hřiště u střední stanice a cyklostezka Z-Line.
  • A3+A4 WESTGIPFEL GONDOLA – Údolní stanice lanovky se nachází západně od centra Hinterglemmu. Horní stanice leží v nadmořské výšce 2 096 m. V horách se nachází cyklostezky Sheepy Hollow-Line, Hacklberg-Trail, Bergstadl-Trail a Buchegg-Line, nebo si můžete projít horskou túru zvanou „Sedm vrcholů“
  • Údolní stanice lanovky A1+A2 Schattberg X-press se nachází v centru Saalbachu. Horní stanice leží v nadmořské výšce 2 020 m. Na vrcholku Schattbergu můžete projet cyklostezky X-Line a fAIRy-Line, nebo si projít pěšky horskou túru zvanou Sedm vrcholů.
  • Údolní stanice lanovky A6 Schattberg Sprinter se nachází na hoře Schattberg, v blízkosti horních stanic lanovek A1+A2 Schattberg X-press (Saalbach) a A3+A4 Westgipfel (Hinterglemm). Horní stanice A6 Schattberg Sprinter leží v nadmořské výšce 2 090 m a údolní stanice v 1 810 m.

TIP: Držitelé karty JOKER CARD mohou dvakrát denně přepravovat svá kola lanovkou zdarma a využít 20% slevu na jízdenky pro kola. Pokud se plánujete zdržet alespoň pár dní, podívejte se na všechny výhody JOKER CARD, získáte tak spoustu atraktivních slev a skvělých cen. 

Celá oblast za jeden den? 

THE CHALLENGE – Bike your limit je název výzvy, kterou zvládnou jen ti nejlepší. Díky supermoderním lanovkám si můžete užívat cyklistické trasy, nádherné výhledy kolem celé oblasti a v pouhém jednom dni. Pro ty, kdo nemají příliš času je tohle ideální varianta, jak vidět co nejvíce z cyklistické oblasti. Protože jsou lanovky pěkně navázané na sebe, můžete začít prakticky odkudkoliv. Podívejte se na interaktivní mapu, která vám zjednoduší vaše plánování.

Pokud se pro tuto výzvu rozhodnete, nezapomeňte se registrovat na webových stránkách skiline.cc. Díky tomu se objevíte v „Síni slávy“ a po skončení sezóny probíhá slosování, kdy můžete vyhrát zajímavé ceny. Lákadlem je především hlavní cena – „víkend v rakouském cyklistickém regionu + lístky pro kolo na lanovky“. Ale pokud nevyhrajete, nezoufejte, každý zaregistrovaný účastník dostane krásnou lahev na pití. Vyzvednout si ji můžete na hlavních pokladnách lanovek. 

Jde to i na elektru

Tento ráj pro milovníky jízdních kol samozřejmě mohou využívat i elektrocyklisté. Více než 40 horských chat nabízející místní speciality dělají z regionu ideální cíl. Speciálně značené trasy umožňují bez námahy objevovat svět hor a kochat se dechberoucí krajinou. Existuje však také několik skrytých stezek a tras, které e-bikerům poskytují to pravé vzrušení pro všestranně vzrušující den na tratích.

Pokud nemáte vlastní elektrokolo, můžete si samozřejmě v Saalbach Hinterglemm půjčit kvalitní horská elektrokola. V různých půjčovnách získáte nejrůznější rady týkající se techniky jízdy, používání GPS a toho, jak rozšířit svůj dojezd, abyste mohli poznat ještě více z regionu. 

Nabít, občerstvit a jet dál: to je motto několika chat v Saalbach Hinterglemm, které nabízejí nabíjecí stanici pro elektrokola. Využití nabíjecích stanic je samozřejmě zdarma, doporučujeme však mít s sebou vždy vlastní nabíjecí kabel. V tomto odkaze najdete místa, kde si můžete své elektrokolo dobít.

Bike festival – GlemmRide

Od 10. do 14. července 2024 se v Bike Eldoradu Saalbach Hinterglemm uskuteční sedmý ročník cyklistického festivalu GlemmRide. Čeká vás víkend plný bikové akce s Masters of Dirt Big Air Shows, závodem ve sjezdu, Expo, skvělými živými kapelami a programem nabitým doprovodnými akcemi!

Mezinárodní hvězdy scény horských kol se sejdou na prestižní akci a předvedou několik úžasných triků na jedinečné trati. Milovníci rychlosti se mohou prohánět po sjezdové trati na Reiterkogelu a různí vystavovatelé představí nejmodernější a nejnovější materiál k testování. O hudbu všech žánrů se postarají ti nejúžasnější DJs a živá vystoupení, která budou po celé čtyři dny vytvářet skvělou náladu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: