Cyklistické přilby 2.část

Cyklistické přilby 2.část

Cyklistická přilba je významným bezpečnostním prvkem cykloturistiky. V první části článku Cyklistické přilby jsme zjišťovali proč je přilba důležitá a jaké jsou nároky na její konstrukci a materiál. V druhé části článku jsme připravili stručné body s konkrétními informacemi pro výběr přilby v obchodě.

Jak vybrat přilbu?

Tvar a konstrukce

Upínací systém

Hmotnost

Další kritéria

Je dražší lepší?

Děti a přilby

Péče o přilbu

Závěrem

Rádce pro nákup cyklistické přilby

Při nákupu dbejte na:

Zkušenosti čtenářů

p

Díky za článek. Zrevidival jsme si informace o cyklo přilbách…

V roce 99 jsme si koupil s novým MTB svou první helmu. S tou jezdím poměrně často už deset let.

Jednou jsem s ní zažil (lehký) náraz do hlavy. Helma měla jen poškrábaný a popraskaný umělohmotný skelet, tak jsem si říkal, že je důležitý když není narušený polystyren…

Skelet je pouze přilepen k polystyrenu a začíná se celý odlepovat, polstrování je celé potrhané a párkrát již přišité…

No myslím, že už dávno měla být vyměněna..

Blanka

Taky díky za článek..jezdím na kole ráda..můj přítel je začátečník…a o důležitosti helmy pochybuje…což mi příjde hloupé…dala jsem ultimátum..jestli kolo se mnou..tak pouze s helmou..až budem vybírat, vememe v potaz tvé rady. B.

barbora
Blanka:

Blanko, přesvěčte muže, že helma je důležitá!

Pablo

Jen jedno doplnění. Článek se rozepisuje o různých technologiích a možnostech o designu a já nevím o čem všem. Všechno je to pravda ale hlavně mělo zaznít to nejdůležitější. I ta nejobyčejnější a poměrně laciná přilba je stokrát lepší než nemít na halvě nic!!! Moje přítekyně taky nechtěla jezdit s přilbou, pak jsme na jednom výletě náhodou potkali amaterský cyklozávod který jel v protisměru naší trasy. Sjížděli jsem jeden poměrně strmý kopec(sjezdovku) sice pomalu ale ti závodníci co jeli (no spíš tlačili) proti si klepali na čelo, a několikrát si cestou dolů vyslechla že to je naprostý hazard a že je blázen. Já jsem do ní hučel půl roku, nepomáhalo… po této masáži závodníků v protisměru po sjetí sjezdovky zastavila a oznámila mi, že si tedy asi koupí přilbu. Ještě ten den měla ošklivý pád, na místě kdy to vůbec nečekala a v poměrně vysoké rychlosti. Hlavě se naštěstí zranění tenkrát vyhla. Nicméně ten den si uvědomila jak šíleně riskovala a bez přilby už nikdy nevyjela. Ona měla to štěstí, že dostal šanci tu chybu napravit. vy tu šanci už mít nemusíte. Noste přilbu!!!

redakce

Článek je dvoudílný a celá půlka první části nehovoří o ničem jiném, než o tom, proč nosti přilbu. Takže tuto připomínku bereme jen jako potvrzení našich textů.

KAm

Jsem naprosto spokojený s helmou uvex. http://www.uvexstore.cz/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: